73 درصد مديران آموزش و پرورش خراسان رضوي كمتر از 40 سال سن دارند

مشهد- ايرنا- مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي گفت: در راستاي جوانگرايي مديران تعليم و تربيت 73 درصد مديران آموزش و پرورش اين استان از بين افراد كمتر از 40 سال سن برگزيده شده اند.

به گزارش ايرنا، سيد جواد حسيني روز سه شنبه در جلسه شوراي آموزش و پرورش خراسان رضوي افزود: از اين تعداد 47 درصد را بانوان تشكيل مي‌ دهند.
وي اظهار كرد: با ساماندهي نيروي انساني، در بخش هزينه هاي معلمان حق التدريس اين استان 55 درصد صرفه جويي صورت گرفته كه رقم ريالي آن ماهانه بيش از 40 ميليارد ريال است.
وي گفت: براي توانمندسازي نيروي انساني نيز بيش از پنج ميليون و 700 هزار ساعت كلاس آموزشي در اين استان برگزار شده است.
مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي افزود: هم اكنون 37 درصد مدارس استان هوشمند سازي شده اند.
وي اظهار كرد: از ابتداي امسال تاكنون، 2356 اقدام پژوهي در آموزش و پرورش استان صورت گرفته كه نسبت به سال گذشته 226 درصد رشد داشته است.
وي ادامه داد: هم اكنون 44 پژوهش سرا در آموزش و پرورش خراسان رضوي فعال است و به زودي پژوهشگاه تعليم و تربيت در استان نيز ساخته خواهد شد.
حسيني گفت: در درمانگاههاي فرهنگيان استان خدمات درماني با بيش از 50 درصد تخفيف به فرهنگيان ارائه مي‌شود و مراحل ابتدايي ساخت بيمارستان مجهز ويژه فرهنگيان در مشهد نيز آغاز شده است.
وي افزود: اجراي طرح وارنيش فلورايد و ارتقاي سلامت دهان و دندان، طرح آهن ياري و مكمل ياري با ويتامين دي، توجه به ارتقاي سلامت دانش آموزان با توجه كردن به پايگاههاي تغذيه سالم كه سه هزار مدرسه را زيرپوشش دارد از برنامه هايي است كه در آموزش و پرورش خراسان رضوي اجرايي شده است.
مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي اظهار كرد: طي قراردادهاي برونسپاري اين اداره كل با بخش خصوصي از 11 هزار هنرجوي فني و‌حرفه اي و كار دانش استان استفاده شده است.
وي ادامه داد: 9 هزار دانش آموز زيارت اولي طي تابستان امسال با كمك آموزش و پرورش خراسان رضوي موفق به زيارت بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) شدند و 2700 دانش آموز زيارت اولي ديگر نيز در ايام محرم و صفر امسال به اين زيارت نايل مي شوند.
وي گفت: از ابتداي مهر امسال 147 طرح در آموزش و پرورش خراسان رضوي به بهره برداري رسيده و 40 طرح ديگر هم تا پايان امسال به بهره برداري مي رسد.
حسيني افزود: براي ساخت هتل پنج ستاره فرهنگيان در مشهد نيز 150 ميليارد ريال اختصاص يافته و مجوز واگذاري 25 هكتار زمين در شهر گلبهار براي ساخت بزرگترين دهكده ورزشي دانش آموزان شرق كشور صادر شده است.
1922 / 6053