كيفيت شيرهاي توزيع شده در مدارس نامطلوب است

تبريز- ايرنا- فرماندار شهرستان تبريز با انتقاد از كيفيت شيرهاي توزيع شده در مدارس و نبود نظارت كافي در اين زمينه، گفت: متاسفانه كيفيت اين شيرها نامطلوب است و بايد به اين موضوع مهم رسيدگي فوري شود.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومي فرمانداري مزبور، رحيم شهرتي فر در جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي تبريز، افزود: نظارت بر عرضه و توزيع مواد غذايي ارائه شده در سطح شهر تبريز و مدارس برعهده مركز بهداشت و درمان است كه بايد در اين خصوص نظارت و توجه بيشتري مبذول شود.
وي با بيان اينكه مردم بايد به سلامت جسمي خود بيشتر توجه داشته باشند، اظهاركرد: براي آموزش موارد بهداشتي و خدمات سلامتي طرح جامع چكاپ ملي مردم بايد اجرا شود.
شهرتي فر، خواستار اطلاع رساني طرح كامل سلامت دندان و دهان دانش آموزان هفت تا 14 ساله در مدارس شد.
وي گفت: نظارت بر فعاليت هاي بهداشتي و تامين سلامت جامعه مهم است و بايد بحث هاي مربوط به سلامت جسمي و روحي شهروندان به جامعه انتقال و اطلاع رساني دقيق شود.
شهرتي فر با بيان اينكه خدمات دولت در حوزه سلامت همگاني اطلاع رساني نمي شود، يادآور شد: در اين راستا بايد مركز بهداشت و درمان تبريز اقدامات و عملكرد سالانه خود را از طريق رسانه هاي مكتوب و تصويري به اطلاع مردم برساند.
رئيس مركز بهداشت و درمان شهرستان تبريز نيز در اين جلسه، گفت: در برنامه سند تدبير وتوسعه استان و شهرستان در حوزه بهداشت و درمان پنج مورد ارتقاء نظام ارائه خدمات سلامت در جامعه، بهبود سطح زندگي مردم، استاندارسازي خدمات بهداشتي و درماني، عملياتي كردن تبريز به عنوان قطب منطقه پيوند اعضا و توسعه فناوري هاي نوين پزشكي از هسته هاي كليدي ارائه خدمات مراكز بهداشتي و درماني است.
علي خسروشاهي گفت: ارائه خدمات سلامتي و بهداشتي براي مردم از وظايف مراكز بهداشتي و درماني است كه دراين راستا نيزاستقرار 20 مجتمع سلامت در تبريز، پياده سازي نظام پزشك خانواده در مناطق حاشيه نشين شهر، ارائه خدمات داندان پزشكي براي دانش آموزان 7 تا 14 ساله در مدارس كه از طريق پيام كوتاه به والدين اطلاع رساني مي شود، ارائه قرص هاي آهن و ويتامينِ D در مدارس راهنمايي و دبيرستان ها ، خونگيري و آزمايش رايگان زنان باردار در طول بارداري از اقدامات مركز بهداشت ودرمان تبريز است.
دراين نشست مقرر شد شهرداري تبريز براي ساماندهي مراكز فروش حيوان هاي زنده در داخل شهر اقدام هاي لازم را انجام دهد، نيروي انتظامي با مراكز فروش قليان در اطراف مدارس برخورد كند، سازمان محيط زيست در خصوص تسويه فاضلاب و زيست محيطي چرمشهراقدام لازم را انجام دهد و مركز بهداشت و درمان نيز در خصوص توليد و توزيع دارو و مواد غذايي به خصوص فلافل فروشي ها و مغازه هاي اطراف مدارس كه اقدام به فروش مواد غذايي مي كنند، نظارت كند.
3038/ 1495