برترين هاي پنجمين سوگواره عكس و نماهنگ عاشورايي بيجار معرفي شدند

سنندج- ايرنا- برترين هاي پنجمين سوگواره عكس و نماهنگ عاشورايي بيجار عصر روز سه شنبه معرفي شدند.

به گزارش ايرنا، امام جمعه بيجار در اين آيين گفت: هنر نقش مهمي در انتقال فرهنگ عاشورا دارد و در اين عرصه عكس و فيلم نقش برجسته اي دارند.
حجت الاسلام علي مرادي اظهاركرد: واقعه گرانسنگ قيام حضرت امام حسين(ع) در ابعاد مختلف براي هميشه تاريخ و تمام زمان ها و مكان ها، ساري و جاري است.
وي كربلا را دانشگاهي به بزرگي دنيا و دانشجويان آن را تمام آزاد انديشان و صادقان توصيف نمود و تاكيد كرد: بشريت بعد از قرن ها متوجه حجم عظيم و انسان ساز فرهنگ كربلا خواهد شد و اين حركت جز با نگاه كسب رضاي الهي متجلي نمي شود.
رييس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان بيجار به نقش مهم، پايدار و اثرگذاري هنر در دنياي امروز اشاره نمود و آن را ظرفيت خوبي براي آشنايي بيشتر و انتقال صحيح و سريع با زيبايي خاص براي حادثه عاشورا برشمرد.
رييس ستاد شوونات اسلامي شهرستان بيجار به استقبال گسترده و فعال قشر جوان از سوگواره عكس و نماهنگ عاشورايي بيجار پرداخت و گفت: جوانان مذهبي و متدين با استفاده از اين فرصت نسبت به تبليغ و نشر معارف اسلام و عاشورا كه سعادت دنيوي و اخروي را به همراه دارد، مي توانند خادم و مبلغ خوبي براي اسلام و حضرت اباعبدالله الحسين (ع) باشند.
دبير پنجمين سوگواره عكس و نماهنگ بيجار نيز در ادامه اين آيين گفت: در سوگواره امسال بيش از 600 اثر از بخش دانش آموزي و آزاد به دبيرخانه سوگواره رسيد و تعداد 86 اثر به مرحله مسابقه راه يافت.
سبحاني با تشريح فعاليت داوران و حجم بالايي استقبال از سوگواره افزود: سوگواره عكس و نماهنگ عاشورايي بيجار از سال 1390 كار خود را با 150 اثر و شركت 27 هنرمند آغاز كرد.
وي در پايان به لزوم برگزاري دوره هاي آموزشي و كارگاه هاي عملي با توجه به حجم بالاي استقبال، تاكيد نمود و خاطر نشان كرد: اين سوگواره با حمايت افراد خير و نيكوكار تا كنون فعاليت داشته است و لازم است توسط نهادهاي ديني و هيات ها براي برگزاري دوره آموزشي بيشتر حمايت شود.
در پايان اين همايش از برترين هاي پنجمين سوگواره عكس و نماهنگ عاشورايي بيجار تجليل شد.
شهرستان بيجار هر سال در ايام ماه محرم و صفر شاهد برگزاري محافل و مجالس عزاداري و آيين هاي عاشواريي بسيار زيادي است و اين آيين ها فرصت خوبي براي عكاسان و فيلمسازان است.
آثار برگرفته از اين آيين ها در اغلب سوگواره ها جزو آثار برتر بوده اند.
7350/1904