كارشناس انگلیسی:‌ داعش فروش هروئین را جایگزین تجارت نفت می كند

تهران – ایرنا – یك كارشناس انگلیسی طی بررسی هایی اعلام كرد كه گروه تروریستی داعش قصد دارد خرید و فروش هروئین را به عنوان منبع مالی جدید خود جایگزین فروش نفت كند.

به نوشته پایگاه خبری امارات 24، خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا)،‌ گزارش داد كه در پی حمله های هوایی سختی كه زیر ساخت های نفتی داعش را هدف قرار داده است، این گروه تروریستی به تجارت هروئین به عنوان منبع مالی جدید روی آورده است.
بر اساس این گزارش، « تام كتینگ» كارشناس انگلیسی در این باره گفته است: داعش به منظور جبران ركود اقتصادی خود، پس از آنكه زیر ساخت های نفتی، پالایشگاه ها و خطوط انتقال نفت خود را در جریان بمباران های شدید هوایی از دست داده است، تلاش دارد، تجارت هرروئین را جایگزین تجارت نفت كند.
بر اساس این گزارش گروه تروریستی داعش در ماههای اخیرا در كشورهایی مانند افغانستان كه یكی از تولیدكنندگان بزرگ هروئین محسوب می شود، حضور بیشتری پیدا كرده است.
همچنین داعش سعی دارد كه نفوذ خود را بر مسیرهای قاچاق مواد مخدر در افغانستان تا بازارهای مصرف آن از جمله تركیه، عراق و سوریه كه هم اكنون در آن حضور و نفوذ دارد، گسترش دهد.
بر اساس این گزارش، روسیه در راهبرد تازه خود علیه داعش، سعی دارد حمله های هوایی خود را بیشتر بر شاهرگ حیاتی و درآمدساز داعش یعنی نفت، كه با عرضه گسترده و پرحجم سالانه حدود 800 میلیون دلار درآمد كسب می كند، متمركز سازد.
گروه تروریستی داعش كه با حمایت غرب و برخی كشورهای منطقه خاورمیانه ایجاد شده است، سعی دارد با گسترش نفوذ خود در مناطقی مثل سوریه و عراقی خلافت خود خوانده تشكیل دهد.
این گروه تروریستی تاكنون مرتكب جنایت های وحشتناكی علیه غیرنظامیان در كشورهای مختلف از جمله سوریه و عراق شده است.
خاورم**9366**9329**1144