۱۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۳۶
کد خبر: 81862294
۰ نفر
كمبود 2 هزار آموزگار در سطح استان اصفهان

اصفهان - ايرنا - معاون پژوهش، برنامه ريزي و نيروي انساني اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: اين استان با كمبود دو هزار آموزگار روبروست.

به گزارش ايرنا، اكبر پناهي روز سه شنبه در جلسه معارفه رئيس آموزش و پرورش شهرستان تيران و كرون افزود: با آغاز سال تحصيلي جديد با كمبود اين تعداد آموزگار براي مدارس استان روبرو بوديم كه بخشي از آن با استفاده از نيروهاي پيش دبستاني كه با آموزش و پرورش همكاري داشتند، رفع شد.
وي تصريح كرد:‌ با اين وجود اطلاع نداشتن اين دسته از معلمان از مسائل آموزشي و سياست هاي آموزش و پرورش، مشكلاتي را در انجام فعاليت هاي آموزشي به دنبال دارد كه اين از دغدغه هاي آموزش و پرورش است.
معاون پژوهش، برنامه ريزي و نيروي انساني اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان با بيان اينكه آموزش و پرورش تصريح كرد:‌همكاري ساير نهادهاي خدماتي و اداري با اين وزارتخانه براي بهبود و توسعه فعاليت هاي آن ضروري است.
وي با بيان اينكه بيش از 98 درصد از بودجه آموزش و پرورش صرف حقوق پرسنل اين وزارتخانه مي شود، گفت: كمبود اعتبار كفاف حقوق پرسنل اين وزارتخانه را نمي دهد و بخش اندكي از اين اعتبار نيز بايد صرف فعاليت فرهنگي، اداري و خدماتي شود كه اين امر محدوديتي جدي براي اين وزارتخانه است.
پناهي بر ضرورت تعامل آموزش و پرورش و ساير ادارات تاكيد و تصريح كرد: اگر ساير ادارات با آموزش و پرورش همكاري نكنند، آموزش و پرورش قادر به تحقق اهداف خود نيست.
وي خواستار واگذاري مسووليت نظارت بر سرويس مدارس به آموزش و پرورش شد و افزود: نظارت نكردن آموزش و پرورش بر سرويس مدارس موجب آسيب هاي اجتماعي ناشي از آن مي شود.
در اين آيين عليرضا مرزبان به عنوان رييس آموزش و پرورش شهرستان تيران و كرون معرفي شد.
پس از انتصاب كامران عطايي رئيس سابق رييس آموزش و پرورش شهرستان تيران و كرون به عنوان رئيس ناحيه 1 آموزش و پرورش استان اصفهان، مرزبان به عنوان سرپرست معرفي و اكنون به عنوان رئيس اين اداره معرفي شد.
شهرستان تيران و كرون در 50 كيلومتري غرب اصفهان قرار دارد.

مهد/ 7137/ 6027/6020