88 زائر لبناني به حرم مطهر رضوي مشرف شدند

مشهد- ايرنا- همزمان با ايام پاياني ماه صفر، 88 زائر از كشور لبنان در قالب سه گروه به حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) مشرف و با بخشهاي مختلف آن آشنا شدند.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني آستان قدس رضوي، اين زائران در قالب گروه هاي روحانيون حزب الله لبنان، كاروان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) و گروه المختار از كشور لبنان در رواق دارالرحمه حرم مطهر رضوي حضور يافته و با مجموعه آستان قدس رضوي آشنا شدند.
يكي از روحانيون حزب الله، در حاشيه اين تشرف گفت: نگاه ويژه به گردشگري مذهبي، تلاش براي ارائه خدمات بهتر براي زائران غيرايراني و اختصاص رواقي ويژه براي زائران عرب زبان از سوي اين آستان مقدس را مي ستايم و از اينكه همه چيز با نظم و ترتيب و برنامه ريزي درست انجام شده است، كمال تشكر را دارم.
فهيم محمد كه براي دومين بار توفيق زيارت حرم مطهر حضرت علي بن موسي الرضا (ع) نصيبش شده است افزود: با ديدن گنبد و ضريح حضرت امام رضا (ع) احساس غيرقابل توصيف به من دست داد و از اينكه توفيق يافتم بار ديگر به اين حرم مقدس مشرف شوم و بارگاه منور رضوي را از نزديك زيارت كنم خدا را شكرگزارم.
وي با اشاره به پيروزي انقلاب اسلامي در سال 1357 و تأثير شگرف آن در ساماندهي انديشه هاي حزب الله و جنبه هاي عملي و نظري آن در كشور لبنان گفت: پس از اين انقلاب بزرگ، گروه هاي فعال شيعي بسياري از فعاليت هاي خود را در چارچوب انقلاب اسلامي ايران قرار داده اند.
وي افزود: حزب الله در اين چارچوب و به بركت انقلاب اسلامي ايران، مورد توجه بيشتر مردم لبنان قرار گرفت و با استفاده از اين حمايت و تكيه بر شاخه نظامي خود، تحت نام مقاومت اسلامي، به تنها نيروي پايدار در برابر رژيم صهيونيستي در منطقه تبديل شد.
زيارت، سخنراني، بازديد از موزه آستان قدس رضوي، اهداي بسته هاي فرهنگي شامل تصاوير و لوح فشرده حرم حضرت امام رضا (ع)، نقشه حرم و كتاب از جمله برنامه هايي بود كه از سوي مديريت زائران غير ايراني آستان قدس رضوي براي اين گروه از زائران فراهم شد.
از ابتداي امسال تاكنون يك ميليون و 573 هزار و 914 خارجي اعم از مسلمان و غيرمسلمان وارد حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) شده اند.
7489 / 6053