۱۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۰۷
کد خبر: 81862255
۰ نفر
يادواره 31 شهيد دانش‌آموز و فرهنگي دماوند برگزار شد

تهران- ايرنا- در آستانه اربعين حسيني يادواره شهداي دانش‌آموز و فرهنگي دماوند با حضور مسئولان شهرستاني در سالن همايش هاي سينما پرستو برگزار شد.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا، محمدرضا مشهدي عباسي رييس اداره آموزش و پرورش دماوند در اين مراسم ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي دانش آموز و فرهنگي شهرستان اظهار كرد: شهرستان دماوند داراي 21 شهيد دانش‌آموز و 10 شهيد فرهنگي است كه در راستاي زنده نگاه داشتن ياد آنان در نظر داريم يادواره شهداي فرهنگي و دانش آموز را در سطح مدارس برگزار كنيم.
وي ادامه داد: اين مراسم كه به همت هنرستان زينبيه دماوند برگزار شده است، در راستاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت به نسل هاي چهارم و پنجم انقلاب مي باشد.
اين مقام مسئول آرامش و امنيت كنوني كشور را مرهون مجاهدت جوانان اين مرز و بوم در دوران انقلاب و هشت سال جنگ تحميلي دانست و خاطرنشان كرد: دانش آموزان امروز به جهت امنيت كنوني در كشور، رسالت سنگيني بر دوش دارند كه اين رسالت با حفظ ياد شهدا و تلاش در جهت آباداني و توسعه كشور در تمامي عرصه ها محقق مي شود.
رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت: در دوران دفاع مقدس، شهدا با معرفت و شناخت صحيح از شرايط زمان خود به ايثار و جانفشاني در راه دين و كشور گام برداشتند و شهيد فهميده با آن اقدام ارزشمند به جايگاهي دست يافت كه امام خميني(ره) كه اين نوجوان 13 ساله را رهبر جامعه معرفي كرد.
مشهدي عباسي افزود: امروز دشمن با هدف سست كردن روحيه ايمان، شهادت طلبي و باورهاي اعتقادي و ديني در بين مسلمانان و بخصوص جوانان در حال تضعيف آرمان هاي اسلام و انقلاب است كه دانش آموزان مي توانند با تبعيت از ولايت فقيه است و علم آموزي موجب مايوس كردن دشمنان انقلاب اسلامي شوند.
وي با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط آموزش و پرورش دماوند در راستاي زنده نگاه داشتن ياد و خاطره شهداي دانش آموز و فرهنگي، بيان كرد: تاكنون بخش عمده ايي از مكان هاي آموزشي و پژوهشي شهرستان به نام شهداي دانش آموز و فرهنگي نامگذاري شده است.
لازم به ذكر است، يادواره شهداي دانش‌آموز و فرهنگي دماوند كه با حضور رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند، اداره بنياد شهيد و ايثارگران شهرستان دماوند، فرمانده سپاه ناحيه مقاومت بسيج، شهرداري و شوراي اسلامي شهر دماوند و.... برگزار شد، با برنامه هاي فرهنگي همراه بود.
تهرام/7246//1348