نماينده مردم بوشهر:وزير نيرو قول ايجاد 3 واحد نيروگاهي در خارك داد

بوشهر-ايرنا- نماينده مردم بوشهر، گناوه و ديلم در مجلس گفت: در رايزني‌هايي كه با وزير نيرو در ارتباط با قطعي مكرر برق در جزيره خارك انجام شد، وزير قول مساعد براي ايجاد سه واحد نيروگاهي توليد برق با ظرفيت 18 مگاواتي داده است.

به گزارش ايرنا به نقل از دفتر مردمي نماينده مردم بوشهر، گناوه و ديلم در مجلس شوراي اسلامي عبدالكريم جميري روز سه شنبه در نشست با فرهنگيان خارك افزود: هر چند رفع اين مشكلات زمان بر است اما با توجه به اين كه اينجانب و مسئولان استان عزم خود را براي رفع مشكلات گسترده مردم بسيج كرده‌ايم بزودي شاهد رفع بخشي از آنها خواهيم بود.
وي اضافه كرد: در حوزه آب و برق، فاضلاب، صيد و صيادي، بهداشت و درمان، اشتغال، حمل و نقل و آموزش و پرورش فشارهاي گسترده‌اي بر مردم جزيره خارك و فرهنگيان اين جزيره وارد مي‌شود كه با توجه به پيگيري‌هاي به عمل آمده اميدواريم در مدت زماني كوتاه بخش‌هاي عمده‌اي از مشكلات رفع شود.
جميري با قدرداني از مجموعه صنعت نفت براي ارائه خدمات به مردم جزيره خارك به ويژه فرهنگيان عنوان كرد: اگر شاهد اعتراض‌هاي مردم خارك براي رفع مشكلات اين جزيره هستيم، بايد بدانيم اين همان مردمي هستند كه با كمترين امكانات ممكن در دوران دفاع مقدس به ياري مجموعه نفت براي خاموش كردن آتش ناشي از بمباران شتافتند.
وي ادامه داد: از روزي كه به عنوان نماينده مردم اين حوزه انتخاب شده‌ام با توجه به آشنايي با مشكلات گسترده خارك تمركز خاصي براي پيگيري و رفع اين موانع در رايزني با مقامات عالي كشور از رئيس جمهوري، وزرا و معاونان، استاندار و مديران كل استان انجام داده‌ام تا بتوانم دين خود را به مردم ادا كنم.
جميري عنوان كرد: در حوزه بهداشت و درمان نيز در رايزني با سازمان تامين اجتماعي كشور و وزارت بهداشت مجوز ساخت درمانگاه تامين اجتماعي كسب و موضوع اورژانس هوايي نيز نهايي شده است.
نماينده بوشهر، گناوه و ديلم در مجلس ادامه داد: براي ساماندهي حمل و نقل مردم از خارك به بوشهر و گناوه و بالعكس نيز تمهيدات خوبي پيش‌بيني شده است كه با رايزني‌هاي انجام شده اكنون دو كشتي250 و 340 نفره روزانه در اين مسيرها تردد مي‌كنند كه نيازمند حمايت هستند.
وي افزود: به‌دنبال اين هستم كه از چند كشتي كوچكتر با گنجايش 100 نفره نيز در اين مسيرها استفاده شود تا شرايط جابه‌جايي مردم آسان‌تر از شرايط فعلي شود.
نماينده بوشهر، گناوه و ديلم با اشاره به مشكلات فرهنگيان در جزيره خارك گفت: به عنوان فردي كه در لباس معلمي خدمتگزار مردم بوده‌ام از مشكلات ريز و درشت اين قشر به خوبي آگاهي دارم و توانم را در اين زمينه براي رفع اين مشكلات گذاشته‌ام.
وي افزود: هر چند مسئولان رده بالاي كشوري مشكلات فرهنگيان را درك كرده‌اند اما شاهد هستيم كه آن گونه كه در طراز فرهنگيان بوده براي آنها كار نشده است.
جميري اظهار كرد: وضعيت معيشتي معلمان در شرايط بدي قرار دارد كه در خور شأن فرهنگيان نيست، هر چند كه براي امسال 5 هزار ميليارد تومان به بودجه 200 هزار ميليارد ريالي آموزش ‌وپرورش اضافه شد كه به دليلي مشكلات گسترده اين وزارتخانه چندان علاج بخش نبود.ك/1
7212/1656