ولایتی: كمك ایران به فلسطین تا آزادسازی كامل آن از اشغال صهیونیست ها ادامه می یابد

بیروت – ایرنا - « علی اكبر ولایتی» مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با بیان این كه « با مقاومت و استقامت ، پیروزی در همه جبهه ها از جمله فلسطین نزدیك است»، تاكید كرد كه جمهوری اسلامی ایران به ملت و مقاومت فلسطین تا آزادسازی كامل سرزمین مقدس فلسطین ز اشغال صهیونیست ها ادامه می دهد.

به گزارش ایرنا، ولایتی روز سه شنبه در دیدار با مسئولان گروه های مقاومت و ملی فلسطینی مقیم لبنان كه در محل سفارت ایران در بیروت برگزار شد، « قضیه فلسطین را عجیب و منحصر به فرد» خواند و تصریح كرد:جنگ های صلیبی كه 179 سال طول كشید و موضوع آن اصلی فلسطین بود، سرانجام به پیروزی مسلمانان و آزادسازی فلسطین ختم شد.
رئیس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار كه حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه و محمد فتحعلی سفیر ایران در لبنان هم حضور داشتند، خاطرنشان كرد: مغول هم به جهان اسلام حمله كرد و شكست خورد و سرانجام صلیبی ها بار دیگر با كمك صهیونیست ها به فلسطین حمله و آن را اشغال كردند اما به زودی ما شاهد پیروزی فلسطینی ها خواهیم بود.
وی تاكید كرد: بزرگان ما در جهان اسلام به ویژه ایران در جریان جنگ با صلیی ها و صهیونیست ها همواره مردم را به مقاومت و كمك به آزادسازی فلسطین تشویق كرده اند.
ولایتی گفت: از زمان شروع نهضت اسلامی و به ویژه بعداز پیروزی انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) تاكید كردند كه فلسطین در راس اولویت های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است و باید نسبت به خطر اسرائیل هوشیار باشیم.
مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: در خاطرات مرحوم یاسر عرفات آمده است كه وی در جریان سخنرانی شهید نواب صفوی در دانشكده عین شمس مصر، تحت تاثیر سخنان ایشان در خصوص فلسطین قرار گرفته است.
وی اظهارداشت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاكنون و در زمان حضرت امام خمینی (ره) و اكنون در زمان حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ، ایران هیچگاه با هرگونه سازشی در خصوص فلسطین موافقت نكرده و همواره بر مقاومت و مبارزه با دشمن صهیونیستی برای آزادسازی فلسطین تاكید كرده است.
دبیركل مجمع بیداری اسلامی خاطرنشان كرد: آمریكایی ها و نزدیكان آنها بارها گفته اند كه مشكل اصلی با ایران فقط قضیه فلسطین است و بقیه مسائل مانند حقوق بشر بهانه است، آنها می گویند اگر صلح آمریكایی را در پرونده فلسطین بپذیرید، با آن مخالفت نكنید و تسلیم و ساكت شوید بقیه مسائل با شما حل می شود.
ولایتی تصریح كرد: اما تجربه های طولانی سال های گذشته بعداز اشغال فلسطین به ما گوشزد می كند كه تنها راه رسیدن به نتیجه مبارزه و مقاومت است.
مشاور مقام معظم رهبری اظهارداشت: انتفاضه اول و دوم فلسطین موفق بوده و امیدواریم انتفاضه سوم هم با حركتی كه شروع شده است، ادامه پیدا كند و به نتیجه اصلی یعنی آزاسازی فلسطین برسد.
رئیس مركز تحقیقات استراتژیك تاكید كرد: صهیونیست ها و حامیان آنها هیچگاه با مذاكره سازش به ملت فلسطین چیزی نداده اند و اگر این ملت چیزی به دست آورده در سایه مبارزه بوده و غزه یك نمونه است.
وی گفت: مردم ایران از بیش از 50 سال قبل تاكنون از مبارزه دست برنداشته و هر روز شاهدیم كه اقتدار ایران در منطقه و جهان بیشتر و تاثیر گذاری آن افزونتر می شود.
دبیركل مجمع بیداری اسلامی افزود: به حزب الله لبنان و مبارزان فلسطین كمك كرده ایم و آن را پنهان نمی كنیم و این كمك ها نقش اساسی داشته در این كه این دو گروه مبارز شیعه و سنی بتوانند افتخارهای زیادی برای جهان اسلام رقم بزنند.
ولایتی خاطرنشان كرد: جمهوری اسلامی ایران بین مبارزان جهان اسلام اعم از شیعه و سنی تبعیضی قائل نیست و به آنها كمك می كند تا بتوانند با اتحاد حقوقشان را كسب كنند و این نمونه عملی برای تشویق همگان به ایجاد وحدت بین شیعه و سنی است.
مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح كرد: در زمانی كه بوسنی دچار مشكل بود، تنها كشوری كه به این كشور با اكثریت سنی كمك كرد حتی نظامی تا از خود دفاع كند فقط جمهوری اسلامی ایران بود و لاغیر.
وی اظهارداشت: آن زمان یكی كشتی اسلحه ما برای ملت مسلمان بوسنی را دولت یك كشوراسلامی كه اغلب مردم آن اهل تسنن است ، توقیف و اسلحه آن را مصادره كرد و جالب این كه، این دولت مدعی دفاع از بوسنی هم بود.
رئیس مركز تحقیقات استراتژیك تاكید كرد: جمهوری اسلامی ایران برای نجات جهان اسلام هركاری كه بتواند انجام می دهد و به كسانی كه در راه عزت اسلام و رهایی مسلمانان از گرفتاری ها تلاش می كنند، كمك می كند و بابت این هم حاضراست هر هزینه ای را پرداخت كند كما این كه تاكنون پرداخته است.
ولایتی گفت: مقام معظم رهبری همواره در فعل وقول به ملت فلسطین كمك كرده اند و به تمام كسانی كه دست اندر كار امور حكومتی هستند دستورهای موكدی برای ادامه كمك ها و اتخاذ مواضع ضد اشغال سرزمین مقدس فلسطین این بخش جدائی ناپذیر جهان اسلام داده اند.
به گزارش ایرنا، پیش از سخنان دكتر ولایتی، فتحی ابوالعردات رئیس دبیرخانه سازمان های فلسطینی مقیم لبنان، ابوعماد الرفاعی نماینده جنبش جهاد اسلامی در لبنان و شیخ محمد صالح الموعد رئیس هیات مشورتی شورای علمای فلسطین در لبنان از رهبر معطم انقلاب اسلامی و دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران برای كمك های مستمر و همه جانبه از مقاومت ، انتفاضه و ملت فلسطین قدردانی كردند.
آنان با تاكید به اینكه هدف از ایجاد گروه های تروریستی تكفیری حمایت از دشمن صهیونیستی و ضربه زدن به اسلام و قضیه فلسطین است، خاطرنشان كردند كه انتفاضه سوم فلسطین تا دستیابی به نتیجه نهایی ادامه خواهد یافت.
ولایتی در جریان سفر به لبنان با سید حسن نصرالله دبیركل حزب الله، تمام سلام نخست وزیر، نبیه بری رئیس مجلس، جبران باسیل وزیر امور خارجه دیدار و گفت وگو و در نشستی با حضور اعضای تجمع علمای مسلمان شركت كرد.
دبیركل مجمع بیداری اسلامی همچنین با حضوردر محل روضه الشهدای ضاحیه جنوبی بیروت به مقام شهدای مقاومت اسلامی لبنان ادای احترام كرد.
مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل ظهر دیروز(دوشنبه) در راس هیاتی از طریق دمشق وارد بیروت پایتخت لبنان شد.
حسن امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، دكتر ولایتی را در این سفر همراهی می كند.
ولایتی و هیات همراه از سوی محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان مورد استقبال قرار گرفت.
وی قبل از لبنان در دمشق با بشار اسد رییس جمهور و ولید المعلم معاون نخست وزیر و وزیر امورخارجه سوریه به طور جداگانه دیدار و گفت وگو كرد.
رئیس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام در دمشق با بیان این كه « جنگ علیه تروریسم در سوریه برای این كشور و منطقه سرنوشت ساز است» ،تاكید كرد كه جمهوری اسلامی ایران به حمایت از دولت و ملت سوریه در مبارزه با تروریسم تكفیری ادامه می دهد.
خاورم ** 1324