۱۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۱۸
کد خبر: 81862178
۰ نفر
خوزستان در مسير اقتصاد مقاومتي گام برداشته است

اهواز- ايرنا- استاندار خوزستان با اشاره به اينكه اقتصاد مقاومتي به معناي شناخت قابليت هاي استان است گفت: اين استان در مسير اقتصاد مقاومتي گام برداشته است.

به گزارش ايرنا عبدالحسن مقتدايي روز سه شنبه در نشست شوراي اشتغال استان در محل اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان بيان كرد: يكي از راه هاي موفقيت در مسير اقتصاد مقاومتي همكاري دستگاه ها در استان در مسير توسعه است و استانداري از اين ابزار قانوني در حد عالي استفاده مي كند.
وي افزود: اطلاعات مديران بايد به روز باشد و بصورت مدام گزارش كارشان را به استانداري ارائه دهند و به هيچ عنوان قبول نيست كه مديران از دادن اطلاعات خودداري كنند.
استاندار خوزستان همچنين با اشاره به بيمه كردن افرادي كه به تازگي در شركت ها مشغول به كار مي شوند اظهار كرد: نيروهاي جديدي كه جذب بازار كار مي شوند در صورتي كه مورد تاييد كاريابي ها و يا اداره كار و امور اجتماعي قرار بگيرند بيمه خواهند شد.
وي گفت: اين كار به منظور ايجاد عدالت و بالا بردن ارزش جايگاه كاريابي ها انجام مي شود.
مقتدايي همچنين با اشاره به دستورالعمل خريد داخل استان و تاثير آن در بخش اشتغال و اقتصاد عنوان كرد: فاز اول خريد درون استان در بخش دولتي و فاز دوم آن در شركت هاي خصوصي انجام گرفت و هم اكنون بايد اين فرهنگ در بين خانواده هاي خوزستاني نيز نهادينه شود.

**دوپديده اقتصادي در خوزستان
استاندار خوزستان با اشاره به اينكه زيرساخت هاي گردشگري و اقتصادي در استان آماده شده است ، بيان كرد: اقتصاد زيارتي يك پديده اقتصادي است كه بايد در استان فعال شود و با توجه به هم مرز بودن خوزستان با كشور عراق تردد زائران از مرز فرصت اقتصادي بسيار مناسبي در استان است كه مي توان از آن به عنوان اقتصاد زيارتي استفاده كرد.
مقتدايي افزود: پديده ديگر اقتصادي در اين استان افزايش توليد نفت در شرايط پسا تحريم و در زمان لغو تحريم هاست.
وي گفت: افزايش توليد نفت، شركت هاي زيادي را درگير مي كند و مي تواند شرايط اقتصادي و اشتغال مناسبي را در استان ايجاد كند.
مقتدايي توسعه شيلات و شهرك هاي كشاورزي در استان را از ديگر فرصت هاي اقتصادي استان عنوان كرد و افزود: اين دو بخش مهم اقتصادي در ايجاد اشتغال بسيار تاثير گذار هستند.
7158/6064/ 1257