۱۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۱۱
کد خبر: 81862171
۰ نفر
توسعه روابط دانشگاهي تهران و دوشنبه

تهران-ايرنا- رييس دانشكده دولتي صنعت تصويري و ديزاين تاجيكستان در ديدار با رايزن فرهنگي ايران در اين كشور بر آمادگي خود براي اجراي برنامه‏هاي مشترك هنري بر توسعه روابط فرهنگي ـ هنري ايران و تاجيكستان تاكيد كرد.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگي ايرنا، جمشيد غني‏اف در ديدار با ابراهيم خدايار ضمن گفت و گو پيرامون مسائل مختلف، بر توسعه روابط فرهنگي ـ هنري دو كشور تاكيد كرد.
در اين ديدار كه در محل دانشكده دولتي صنعت تصويري و ديزاين تاجيكستان صورت گرفت، رايزن فرهنگي كشورمان نيز بر آمادگي اين نمايندگي فرهنگي به منظور گسترش همكاري‏هاي دوجانبه در زمينه‏هاي هنري مورد علاقه، تأكيد كرد.
اين ديدار همراه بازديد از دانشكده و تالارهاي آن و همچنين، مقرر شدن برگزاري نشست‏هاي تخصصي در آينده براي اجراي برنامه‌هاي مشترك في مابين، به پايان رسيد.

**دانشكده صنعت تصويري
به گزارش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، اين دانشكده وابسته به وزارت فرهنگ جمهوري تاجيكستان است و هم‏اكنون در دو بخش صنعت تصويري و ديزاين داراي 150 استاد تمام‏وقت و نيمه‏وقت، 26 رشته، 700 دانشجو در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد است.
فعاليت‏هاي هنري تاجيكستان علاوه ‏بر اين دانشكده، در دانشكده هنرهاي زيبا با عنوان «ميرزا تورسون‏زاده» (وابسته به وزارت معارف و علم تاجيكستان) نيز متمركز است. هنرمندان تاجيكستان داراي اتحاديه‏هاي هنري نيز هستند. از جمله اين اتحاديه‏ها مي‏توان به اتفاق رسّامان (نقاشان)، اتفاق ديزاينران (طراحان) و ... اشاره كرد.
فراهنگ**1355**1569