حدود 88 درصد از منابع طبيعي و مراتع كشور در مالكيت دولت است

سمنان - ايرنا - معاون قوه قضاييه و رئيس سازمان ثبت و اسناد املاك كشور گفت: از 165 ميليون هكتار مجموع اراضي و عرصه منابع طبيعي و مراتع در كشور، بيش از 145 ميليون هكتار به دولت تعلق دارد و بقيه در مالكيت مردم است.

به گزارش ايرنا، احمد تويسركاني روز سه شنبه در آيين افتتاح اداره ثبت اسناد و املاك شهرستان آرادان در استان سمنان افزود: ارتقاء نظم و جلوگيري از تعدي در قوانين در حوزه مالكيت يكي از مهمترين وظايف سازمان ثبت اسناد و املاك است و به همين منظور اجراي طرح كاداستر جامع كشور در دستور كار جدي قرار گرفته است.
معاون قوه قضاييه با اشاره به ايجاد شبكه تحليل و حدود مالكيت ها و رفع نقص از طريق برنامه عكس هوايي، گفت: استان سمنان به دليل نزديكي به تهران، از نخستين استان هايي است كه مجري اين طرح ها شده است .
وي از شهروندان خواست در نقل و انتقالات اراضي و مالكيت ها، با دستور كار رسمي و بر اساس قانون معاملات، خريد و فروش كنند تا پرونده مالي آنها به سرنوشت معاملاتي كه دچار اشكال شده است دچار نشود .
تويسركاني به سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري در برنامه ششم توسعه اشاره كرد و افزود : در بند 67 اين برنامه و تنظيم احكام دائمي به مجلس شوراي اسلامي و دولت ابلاغ شده كه براي توسعه ثبت رسمي در حوزه اسناد ، املاك و مالكيت هاي معنوي در حوزه قوانين و مقررات برنامه هاي دائمي و پنج ساله رعايت شود .
ساختمان ثبت و اسناد و املاك شهرستان آرادان با 430 متر مربع زيربنا و با صرف 200 ميليون ريال اعتبار، با حضور جمعي از مسئولان كشوري و استاني و شهرستاني به بهره برداري رسيد.
در آئين بهره برداري از اين ساختمان معاون قوه قضاييه ، محمدرضا ميرزايي معاون سياسي امنيتي استانداري سمنان ، فرماندار آرادان و نماينده گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مسئولان محلي حضور داشتند.
شهرستان آرادان در 101 كيلومتري سمنان و در فاصله شهرستانهاي سرخه و گرمسار در غرب اين استان قرار دارد.
7340/6103/6026