پیشروی در رمادی و تمهیدات برای آزادسازی الشرقاط

بغداد- ایرنا- در حالی كه كربلا این روزها صحنه تجمع میلیونی زائران حسینی است، در مناطق غربی و شمالی بغداد نیروهای مشترك مردمی و نظامی عراق در حال تحقق پیروزهای چشمگیری علیه تروریست های داعش هستند به طوری كه پیشروی در رمادی مركز استان الانبار و تمهیدات نظامی برای آزادسازی الشرقاط آخرین نقطه در استان صلاح الدین در آستانه تكمیل شدن است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، تبلیغات جنگی تشكیلات داوطلب مردمی (الحشد الشعبی) روز سه شنبه از تمهیدات و تجمع نیروهای جنگی در منطقه بیجی در 120 كیلومتری شمال بغداد به منظور آزادسازی الشرقاط واقع در 125 كیلومتری شمال تكریت مركز استان صلاح الدین از وجود تروریست های تكفیری داعش خبر داد.
براساس این بیانیه، جابجایی نیرو و تجهیزات نظامی در مناطق شمالی صلاح الدین (175 كیلومتری شمال بغداد) به منظور شروع حمله علیه شهرستان الشرقاط در شمال این استان در حال تكمیل شدن است و به زودی عملیات آزادسازی و پاكسازی این شهرستان از وجود تروریست های داعش آغاز می شود.
این بیانیه بدون اشاره به زمان شروع عملیات اعلام كرده كه قرار است در این عملیات نیروهای مشترك نظامی و مردمی عراق از تجهیزات سنگین نظامی بهره ببرند.
شهرستان الشرقاط با موقعیت راهبردی مهم بین سه استان صلاح الدین، نینوا و كركوك به فاصله 125 كیلومتر در شمال تكریت، 115 كیلومتر در جنوب موصل و 135 كیلومتر در غرب كركوك واقع شده است.
از طرفی سازمان مبارزه با تروریسم عراق روز سه شنبه از پیشروی های جدید در مركز شهر رمادی مركز استان در 110 كیلومتری غرب بغداد خبر داد و گفت كه نیروهای این یگان ویژه عراق موفق به افراشتن پرچم ملی عراق بر فراز كارخانه شیشه این استان در شهر رمادی شدند.
براساس این بیانیه، نیروهای مبارزه با تروریسم عراق تلفات و خسارات سنگینی را به عناصر تروریستی داعش وارد كرده و پیشروی برای آزادی سازی كامل رمادی ادامه دارد.
نیروهای مشترك مردمی و نظامی دیروز توانستند منطقه حصیبه در شرق رمادی را از كنترل تروریست های تكفیری داعش خارج كنند.
نیروهای عراق روز گذشته در بیانیه ای از مردم رمادی خواستند كه شهر را ترك كرده و به مناطق امن پناه ببرند.
نخست وزیر عراق نیز روزگذشته در بیانیه ای اعلام كرد كه اراضی غصب شده عراق توسط تروریست های داعش، تنها به دستان رزمندگان عراقی از اعم از نظامیان، داوطلبان مردمی و عشایر این كشور آزاد خواهد شد.
خاورم *1*353*1144