اولين شب بازار در باب همايون راه اندازي شد/ايجاد 50 روزبازار در پايتخت

تهران - ايرنا - مديرعامل شركت ساماندهي صنايع و مشاغل شهرداري تهران با اشاره به استقرار اولين گروه دستفروشان در باب همايون گفت: به دنبال نارضايتي كسبه از بساط گستري در محدوده بازار اولين شب بازار روز دوشنبه از ساعت 17 تا 22 برپا شد.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي شهرداري تهران رضا قديمي با اشاره به اينكه طرح ساماندهي بساط گستران در 3 روز نخست با صدور اخطاريه كتبي و اطلاعيه آغاز شد، تصريح كرد: در اين نزديك به هزار دستفروش به دفتر ساماندهي مستقر در بازار مراجعه و ثبت نام كرده اند.
وي با بيان اينكه در آغاز اين طرح ابتدا بساط گستراني كه سابقه كار بيشتر از 5 سال داشته اند مجوز شروع كار در شب بازار ها را دريافت كرده اند، افزود: در آينده افراد با سابقه كمتر نيز مي توانند در اين محل مستقر شوند. اين در حاليست كه اين طرح با همياري شهرداري منطقه 12 و پليس ناجا برگزار مي شود.
مديرعامل شركت ساماندهي صنايع و مشاغل شهرداري تهران در خصوص روزبازارها نيز به وجود 39 بازار در سطح شهر تهران اشاره كرد و گفت: معضل بساط گستري تنها محدود به پياده راه 17شهريور و ميدان 15خرداد نمي شود و ما در ديگر نقاط شهر مانند ميدان هفت تير، تجريش، ونك، نارمك، نازي آباد نيز با اين مشكل روبه رو هستيم.
قديمي با بيان اينكه تاكنون تعداد اين روزبازارها را به 50 بازار افزايش داده ايم، خاطرنشان كرد: مي توانيم تمامي بساط گستران را تحت پوشش و حمايت قرار دهيم.
مراسم افتتاحيه اولين شب بازار در شهر تهران عصر ديروز با حضور مديران شهري و پليس ناجا در محل پياده راه باب همايون برگزار شد.
تهرام/7561//1348