فرماندار دشت آزادگان:گذرنامه یك روزه روادید نیم ساعته صادر می شود

اهواز - ایرنا - فرماندار دشت آزادگان گفت:زائران مشتاقی كه مایل هستند تا روز پنجشنبه 12 آذرماه عازم كربلا شوند در صورت كامل بودن مدارك گذرنامه آنان یك روزه و روادید گروهی و انفرادی آنها نیم ساعته صادر می شود.

به گزارش ایرنا جاسم مجیدی پور روز سه شنبه در نشست خبری در پایانه مرزی چذابه افزود:
با تمهیدات اتخاذ شده روادید زائران اربعین حسینی در شهرهای سوسنگرد و بستان به صورت آنی صادر و در اختیار زائران قرار می گیرد.
وی افزود:برای صدور آنی روادید با مقامات كنسولگری عراق در خوزستان هماهنگی لازم صورت گرفته و تا روز پنجشنبه 12 آذرماه روند صدور روادید با سرعت در حال انجام است.
مجیدی پور گفت:صدور روادید برای متقاضیان حضور در همایش بزرگ اربعین در كربلای معلی به صورت منظم و بدون ازدحام جمعیت در بستان در حال انجام است.
وی افزود:با این تمهیدات ویژه دیگر هیچ عذر و بهانه ای برای خروج بدون روادید پذیرفته نیست و افراد باید نسبت به تهیه روادید سفر به عراق اقدام كنند.
با وجود تاكید فرماندار دشت آزادگان و سایر مسوولان محلی استانی همچنان شماری از مشتاقان زیارت كربلا در انتظار لغو روادید سفر به عراق هستند و در اطراف پایانه چذابه بسر می برند.
فرماندار دشت آزادگان در این نشست خبری از بكارگیری 34 گیت ورودی و خروجی در پایانه به منظور سهولت و روان تردد زائران خبر داد و گفت:از این تعداد 26 گیت استفاده شده و هشت گیت دیگر آماده فعالیت می باشند.
مجیدی پور در ادامه گفت: هم اكنون تردد زائران اربعین حسینی در پایانه مرزی چذابه به صورت روان ادامه دارد و مشكل خاصی در این زمینه وجود ندارد.
مرز چذابه یكی از سه كانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی در كشور می باشد.
تاكنون بیش از 320 هزار زائر از طریق این پایانه مرزی به نجف و كربلا معلی عزیمت كرده اند.
6068/6065 / 1539