راحت ترين راه ارتباطي زائران سيستان و بلوچستان پيامك است

زاهدان- ايرنا- مدير عامل شركت مخابرات سيستان و بلوچستان گفت: با توجه به حجم بالاي زائران اربعين و احتمال اختلال در خطوط تلفن همراه، راحت ترين راه ارتباطي ميان آنان و خانواده هايشان استفاده از پيامك و نرم افزارهاي فضاي مجازي است.

محمودرضا رضايي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: از آنجايي كه در ايام محرم و اربعين بهره برداري از خطوط تلفن همراه با توجه به حجم بالاي مسافران محدود است، سامانه پيامكي به دليل اشغال حجم كوچكي از شبكه ارتباطي، آسان ترين راه براي اطلاع از حال زائران استان در كشور عراق به حساب مي آيد.
وي افزود: همچنين زائران كربلا و خانواده هاي آنان مي توانند با نصب نرم افزارهاي ارتباطي در تلفن همراه خود با هزينه بسيار اندك مكالمه اينترنتي تلفني يا پيامكي داشته باشند.
وي با اشاره به كاهش هزينه هاي خطوط همراه اول ويژه اربعين اظهار داشت: تعرفه رومينگ از عراق به ايران به ازاي هر يك دقيقه 10 هزار ريال برآورده شده كه از خريد سيم كارت هاي اعتباري در اين كشور به مراتب با صرفه تر است.
مديرعامل شركت مخابرات سيستان و بلوچستان افزود: همراه اول با راه اندازي wifi رايگان در مسير نجف تا كربلا، دسترسي به شبكه اينترنت رايگان را براي زائران فراهم كرده است.
حدود 280 هزار مشترك تلفن ثابت شهري، 180 هزار مشترك تلفن روستايي و يك ميليون و 450 هزار مشترك تلفن همراه در سيستان و بلوچستان فعال است.
7322/3042/6081