مبارزه با تروریسم انگیزه صادقانه جهانی را می طلبد/ایران به نبرد مقدس خود با تروریسم ادامه می دهد

تهران - ایرنا - عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری با تاكید بر این كه مبارزه با تروریسم، انگیزه صادقانه جهانی را می طلبد، گفت: اگر دنیا می خواهد انگیزه واقعی در این عرصه را ببیند باید به ایران اسلامی اقتدا كند.

آیت الله سید احمد خاتمی عصر سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایرنا با تاكید بر اهمیت دومین نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان كشورهای غربی افزود: جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد كه صادقانه با تروریسم جنگیده و همچنان به این نبرد مقدس خویش ادامه می دهد.
وی یادآور شد: دومین نامه رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان غربی در پی نامه اول و ابلاغ رسالتی بود كه همه مردان الهی در پی آن هستند.
وی با بیان این كه تاكنون درباره ترور و تروریسم مطالب فراوانی گفته شده است، اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه دوم به جوانان كشورهای غربی در پی تحلیل جریان تروریسم در دنیای كنونی بودند.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: معظم له در این نامه این حقیقت را آشكار كردند كه این ترورهای كور كه از سوی هر انسان باوجدانی محكوم است ریشه در منش، روش و تفكرات سران غرب دارد و تنها راه مقابله با جریان تروریسم اصلاح این منش و روش است.
آیت الله خاتمی همچنین گفت: پنج سال است كه ترور و تروریسم در سوریه بیداد می كند و چند سال نیز امنیت مسلمانان عراق را برهم ریخته و در افغانستان و پاكستان میدان داری می كند و كمترین فریادی از غرب علیه این جنایات برنخواسته است.
وی یادآور شد: غرب نه تنها فریادی علیه تروریست ها نداشته بلكه آن ها را تقویت كرده و سلاح برای تروریست ها در سوریه فرستاده است.
عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری با طرح این سوال كه تروریسم بد یا خوب است؟ تصریح كرد: قطعا تروریسم بد است، اگر بد است چرا غرب این همه سكوت و از آن حمایت می كند؟
آیت الله خاتمی ادامه داد: چرا تروریست های ایرانی آدم كش را در كشور خود جا داده اند و همچنان از آن ها حمایت می كنند؟ چرا برای به درك واصل شدن چند تن از همین تروریست ها، آمریكا و غرب ماتم می گیرد؟
وی بیان این كه راهكار ریشه كن شدن ترور و تروریسم این است كه آمریكا و غربی ها دست از حمایت تروریست ها بردارند، افزود: خنده دار است نفتی كه غاصبانه توسط داعش از طریق تركیه به فروش می رسد در منظر سازمان ملل انجام می شود، اما تدبیری در این رابطه نكرده اند.
وی ادامه داد: حداقل می توانستند با تحریم خرید نفت غارت شده از سوی داعش، كمر اقتصاد آن ها را بشكنند اما چنین نكردند.
امام جمعه موقت تهران گفت: حقیقت آن است كه غربی ها در پی آن بودند كه داعش را بتراشند تا به جان اسلام و تشیع بیفتد اما این ماری كه پروراندند خود آن ها را گزید.
به گزارش ایرنا، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی هشتم آذرماه در نامه‌ای به عموم جوانان كشورهای غربی، حوادث تلخ تروریستی فرانسه را زمینه‌ای برای همفكری خواندند و با بر شمردن نمونه‌های دردناكی از «آثار تروریسم مورد حمایت برخی قدرت های بزرگ در دنیای اسلام، پشتیبانی از تروریسم دولتی اسرائیل و لشكركشی‌های خسارت‌آفرین سال های اخیر به دنیای اسلام»، خطاب به جوانان خاطرنشان كردند: من از شما جوانان میخواهم كه بر مبنای یك شناخت درست و با ژرف‌بینی و استفاده از تجربه‌های ناگوار، بنیان های یك تعامل صحیح و شرافتمندانه را با جهان اسلام پی‌ریزی كنید.
سیام*9254** 1336