توضیح اورژانس درمورد مرگ هوادار پرسپولیس

تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی مركز اورژانس تهران با ابراز تاسف از مرگ یك هوادار تیم فوتبال پرسپولیس در مسابقه روز دوشنبه این تیم با نفت تهران در ورزشگاه تختی، توضیحاتی درخصوص عملكرد اورژانس درمورد این حادثه ارائه كرد و از آنچه همكاری نكردن مسوولان ورزشگاه تختی خواند،انتقاد كرد.

حسن عباسی روز سه شنبه درباره جزییات این حادثه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: درساعت 15:37عصر روز گذشته در حین برگزاری مسابقه فوتبال بین تیم های پرسپولیس و نفت یك مرد68 ساله در سكوی ورزشگاه به هنگام زدن گل تیم پرسپولیس دچار ایست قلبی تنفسی شد.
وی با بیان اینكه تكنسین های اورژانس تهران دو گروه آمبولانس و یك اتوبوس آمبولانس را به ورزشگاه تختی اعزام كردند،افزود: بدلیل حضور دو گروه آمبولانس بخش خصوصی كه طرف قرار داد باشگاه نفت تهران بوده از حضور آمبولانس های اورژانس تهران به داخل ورزشگاه جلوگیری شد و تكنیسین های اورژانس به همراه آمبولانس ها در محوطه بیرون ورزشگاه مستقر شدند.
عباسی گفت: ابتدا فرد مصدوم به آمبولانس بخش خصوصی مراجعه كرده اما از پذیرش این فرد جلوگیری می كنند.
وی با بیان اینكه آمبولانس های اورژانس در بیرون ورزشگاه حضور داشته اند،افزود: یكی از تماشاگران دوان دوان خود را به محل حضور عوامل اورژانس می رساند و خبر مصدومیت یك تماشاگر را به ما می دهد كه از ورود آمبولانس از درب اصلی ورزشگاه جلوگیری شد و تكنیسین های اورژانس مجبور شدند از درهای پشتی بر بالین فرد مصدوم حاضر شوند.
عباسی تاكید كرد: عوامل اورژانس سه دقیقه بعد بر بالین فرد مصدوم حاضر شده و همزمان با آغاز عملیات احیای قلبی و ریوی ، بیمار را به بیمارستان بعثت ناجا منتقل می كنند.
وی خاطرنشان كرد: به رغم انجام عملیات احیا و انتقال سریع بیمار به بیمارستان و تلاش های پزشكان بیمارستان این فرد جان خود را بر اثر سكته قلبی از دست داد.
مدیر روابط عمومی مركز اورژانس تهران از همكاری نكردن مسئولان ورزشگاه تختی تهران انتقاد كرد و گفت: تكنیسین های اورژانس تهران كه متولی امر درمان شهروندان تهرانی است از ورود آنها به ورزشگاه جلوگیری شد.
دیدار تیمهای فوتبال پرسپولیس و نفت تهران عصر دوشنبه در ورزشگاه تختی برگزار و دو تیم به تساوی یك بر یك رضایت دادند.
تهرام/7243/1831