۹ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۱:۴۴
کد خبر: 81859903
۰ نفر
آنتی بیوتیك ها موجب چاقی می شود

كاشان- ایرنا- استاد بین الملل مقیم كانادا و متخصص فیزیولوژی پزشكی و پژوهشگر طب سنتی گفت : مصرف آنتی ‌بیوتیك ‌ها به عنوان یكی از معضلات چاقی بشر شناخته شده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا محمد رستگارپناه در سمینار بررسی افزایش وزن و برطرف كردن آن بدون گرفتن رژیم های طاقت فرسا اظهار داشت: چاقی و لاغری افراد همیشه بستگی به خوردن غذا و تغذیه ندارد، بلكه از دلایل مختلفی برخوردار است.
وی بسیاری از رژیم های لاغری را مورد تایید ندانست و افزود: هرچه رژیم سخت‌تر باشد، آسیب‌های زیادی بر بدن وارد می كند.
به گفته وی هر شخص بنا به هورمون های موجود در بدنش، حساسیت‌ها و تغییراتی نسبت به انواع غذاها دارد كه با شناخت این حساسیت ها باید آن را از رژیم غذایی خود حذف كند.
استاد بین الملل مقیم كانادا با اشاره به یك رژیم خاص غذایی 21 روزه و رعایت مصرف انواع میوه‌ها، غذاها، خوراكی‌ها و نوشیدنی‌ها افزود: در این رژیم فشار، قند و انسولین خون و خواب و آزمایش ها مربوط به كمبود آهن باید بطور مرتب اندازه ‌گیری شود تا در پایان بتوان تفاوت كاهش یا افزایش وزن را مشاهده كرد.
وی افزود: ورزش، داروهای گیاهی و مولتی ویتامین‌ ها از جمله موارد تاثیرگذار در كاهش وزن در این رژیم خاص است.
پژوهشگر طب سنتی اظهار داشت: یكی از غذاهایی كه هورمون استروژن را بالا می‌برد گوشت قرمز است كه مصرف آن در دنیا افزایش پیدا كرده و باید پروتئین‌ها جایگزین گوشت قرمز شود.
رستگار‌پناه، مصرف روزانه 400 گرم سبزیجات، انواع آجیل، مرغ، ماهی، سالاد، كدو حلوایی، برنج قهوه‌ای و ورزش را از دیگر عوامل موثر در كاهش وزن این رژیم 21 روزه برشمرد.
3009/6021