رییس پلیس ترافیك شهری راهور ناجا:  مشكلی در مرزهای ورودی به عراق وجود ندارد/توصیه های ایمنی به زائران

آبادان-ایرنا-رییس پلیس ترافیك شهری راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان این كه مشكلی در مرزهای ورودی به عراق وجود ندارد از زائران خواست كه به توصیه های امنیتی توجه كنند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ علیرضا جهانگیری یكشنبه در بازدید از روند ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی در شلمچه به رسانه ها گفت:با وجود تراكم فراوان مراجعان به مرزها، خوشبختانه مشكل خاصی وجود ندارد و ماموران پلیس نیز برای برقراری نظم و امنیت به طور شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند.
وی به زائران اربعین توصیه كرد تا در زمان مراجعه به مرزها تا حد امكان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده كرده و در صورتی كه با وسیله نقلیه شخصی نیز مراجعه می كنند، حتما خودروهای خود را در پاركینگ های عمومی كه برای این خودروها در نظر گرفته شده است، پارك كنند. رییس پلیس ترافیك شهری راهنمایی و رانندگی ناجا گفت:زائرانی كه مسیر برگشت به كشور راز طی می كنند، به دلیل روان بودن مرزهای شلمچه و چزابه از این دو مرز برای ورود به كشور استفاده كنند.
سرهنگ جهانگیری تصریح كرد:به دلیل شرایط خاص مرز مهران و افزایش مراجعه به این مرز توصیه می شود تا زائران با توجه به امكانات بیشتر مرزهای خوزستان حتی المقدور از مرزهای چزابه و شملچه اقدام كنند زیرا علاوه بر دسترسی های بهتر وسایل نقلیه عمومی به این مكان ها این مرزها كشش تردد بیشتری را نیز دارا است.
وی به زائرانی كه با وسایل نقلیه شخصی به مرزها مراجعه كرده اند نیز، توصیه كرد تا در راه بازگشت به دلیل خستگی، قبل از حركت به سمت شهر های خود حتما به میزان كافی استراحت كنند.
رییس پلیس ترافیك شهری راهنمایی و رانندگی ناجا گفت:به دلیل اینكه در بازگشت ترافیك متراكم تری خواهیم داشت، لذا همكاری بیشتر زائران در این زمینه می تواند باعث كاهش بار ترافیكی شود.
'توصیه اكید داریم كه زائران در راه بازگشت به هیچ عنوان با خستگی و خواب آلودگی رانندگی نكنند و از عجله در بازگشت پرهیز كنند. '
دو مرز چزابه شلمچه در استان خوزستان و مهران در استان ایلام از مبادی تردد زائران اربعین حسینی به مقصد كربلای معلا است.
مسیر اهواز - چزابه حدود 110 كیلومتر و خرمشهر - شلمچه نیز 30 كیلومتر است كه زائران عتبات عالیات همه ساله از این 2 مسیر راهی كشور عراق می شوند.
در ایام اربعین پارسال 580 هزار زائر از مرز شلمچه برای حضور در عزاداری اربعین در كربلای معلا تردد كردند كه پیش بینی می شود این تعداد در سال جاری به بیش از یك میلیون تن افزایش یابد.
شبك **7104/6125 **1917