مشاركت بيش از 300 هزار دانش آموز هرمزگاني در مانور زلزله

بندرعباس- ايرنا- هفدهمين مانور زلزله و ايمني همزمان با سراسر كشور روز يكشنبه با نواختن زنگ زلزله در مدارس استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، در اين مانور بيش از 300 هزار دانش آموز آمادگي خود را براي چگونگي پناه گيري و خروج در مواجه با زلزله محك زدند.
مديركل آموزش و پرورش هرمزگان روز يكشنبه در حاشيه اين مانور به خبرنگاران گفت: بالابردن ميزان آمادگي دانش آموزان براي رويارويي با مواقع بحراني از اهداف اين مانور است.
علي كرم پور اظهار داشت:برگزاري اين مانورها نقش مهمي در افزايش توانمندي و آمادگي دانش آموزان در مواقع بحران و كاهش خسارات در هنگام وقوع زلزله ايفا مي كنند.
وي ادامه داد: مدرسه بهترين مكان براي انتقال و پرورش ابعاد تربيتي و مفاهيم مورد نياز براي زندگي اجتماعي است.
وي بيان داشت: يكي از آموزش هاي همگاني كه باعث افزايش ضريب سلامت افراد جامعه مي شود، اجراي همين مانورهاي مقابله با بلاهاي طبيعي است.
كرم پور تاكيد كرد: براي داشتن مدرسه و آموزش و پررش كارآمد، وجود آموزش هاي فردي و اجتماعي از اهميت بسيار بالايي برخوردار است.
مديركل آموزش و پرورش هرمزگان تعداد كلاس هاي درس غيراستاندارد و غيرايمن استان را دو هزارو 400 كلاس درس عنوان كرد و گفت: هم اكنون حدود 30 هزار آموز در اين كلاس ها مشغول به تحصيل هستند.
اطفاي حريق نمايشي، انتقال مصدومان فرضي حادثه به مكان امن، تمرين تخليه اضطراري و اسكان موقت از مهمترين اقدامهايي بود كه در جريان مانور امروز در مدارس اجرا شد.
در حال حاضر بيش از 300 هزار دانش آموز در استان هرمزگان در چهار هزار مدرسه با بيش از 16 هزار كلاس درس مشغول به تحصيل هستند.
براساس اعلام استانداري هرمزگان، اين استان سال گذشته بيشترين آمار زلزله ثبت شده در كشور را داشته است.ك/3
7198/ 6048