امام جمعه تكاب: تفرقه بين مذاهب اسلامي اصلي ترين هدف گروه هاي تكفيري است

مهاباد- ايرنا- امام جمعه تكاب گفت: ايجاد شكاف و تفرقه بين مذاهب و فرق اسلامي اصلي ترين و مهمترين هدف گروه ها و جريان هاي تكفيري است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام عبدالله محمدي روز يكشنبه در نشست شوراي فرهنگ عمومي شهرستان تكاب كه با حضور فرماندار و جمعي از مسوولان محلي برگزار شد، افزود: استكبار جهاني با ايجاد و تقويت گروه هاي تكفيري و تروريستي در منطقه قصد دارد با تحريف اسلام ناب محمدي به گسترش شديد اختلاف ها و تفرقه بين شيعه و سني دامن بزند.
وي با بيان اينكه گروه هاي تكفيري به دنبال ترويج افكار وهابيت هستند، بيان كرد: وهابيون و تكفيري ها، اسلام ناب محمدي و وحدت شيعه و سني را بزرگترين خطر براي ظهور و گسترش افكار خود مي دانند.
حجت الاسلام محمدي داعش و القاعده و گروه هاي تروريستي را زاييده تفكر وهابيت دانست و اظهار كرد: كشورهاي اسلامي و همه دنيا از جنايت هاي گروه هاي تكفيري در امان نيستند به طوري كه امروزه شاهد ايجاد ناامني توسط اين تروريست ها در مناطق مختلف اروپا نيز هستيم.
وي بيان كرد: آمريكا و اسراييل و برخي از كشورهاي غربي و عربي از حاميان اصلي تروريست هاي تكفيري هستند اما امروز جنايات اين گروه ها گريبان خود آنها را نيز گرفته است.
امام جمعه تكاب وحدت را راهبرد اصلي براي امت اسلامي در برابر گروه هاي تكفيري برشمرد و گفت: نياز به اتحاد و انسجام در ميان مذاهب اسلامي امروزه بيشتر از گذشته احساس مي شود چرا كه تكفيري ها و وهابيون در آرزوي تفرقه بين امت اسلامي هستند.
حجت الاسلام محمدي ادامه داد: جمهوري اسلامي ايران در سايه وحدت شيعه و سني هم اكنون به امن ترين و با ثبات ترين كشور در منطقه خاورميانه تبديل شده است.
وي اضافه كرد: در حالي كه گروه هاي تروريستي كشورهاي منطقه را ناامن كرده اند اما ايران اسلامي با مبنا قرار دادن راه روشن امام خميني(ره) و رهنمودهاي مقام معظم رهبري در زمينه وحدت امت اسلامي به كشوري امن و مقتدر در منطقه خاورميانه تبديل شده است.
امام جمعه تكاب بيان كرد: مسئولان و متوليان فرهنگي با الگو قرار دادن سيره پيامبر اسلام(ص) و تاسي از آرمان هاي امام راحل (ره) راه را بر هر گونه اقدام تفرقه آميز در كشور بسته و زمينه هاي حفظ انسجام بين شيعه و سني را بيش از پيش فراهم كرده اند.
فرماندار تكاب نيز در ادامه اين نشست ضمن تسليت اربعين حسيني گفت: پايبندي به قانون اساسي نخستين مولفه وحدت است كه بايد از سوي مردم و مسئولان مورد توجه قرار بگيرد.
ايرج ثقفي افزود: با عمل به قانون اساسي كه ميثاق ملي همه ماست، زمينه هاي وحدت در كشور بدون شك تقويت خواهد شد.
وي اظهار كرد: التزام عملي به قانون اساسي و جلوگيري از تخطي از اين ميثاق ملي و توجه به مشتركات اسلامي از عوامل اصلي تقويت وحدت بين شيعه و سني است.
وي گفت: مسئولان از ظرفيت هاي موجود فرهنگي در شهرستان تكاب براي اتحاد و انسجام بين قوميت ها بايد استفاده كنند.
به گزارش ايرنا، در ادامه نشست شوراي فرهنگ عمومي تكاب رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي مديران و مسئولان دستگاه هاي اجرايي اين شهرستان به بيان ديدگاه هاي خود در خصوص مسايل و مشكلات حوزه فرهنگي تكاب پرداختند.
شهرستان تكاب با 78 هزار نفر جمعيت در جنوب استان آذزبايجان غربي واقع شده است.
7514/6185/1905