رزمایش زلزله با شركت 150هزار دانش آموز در خراسان جنوبی برگزار شد

بیرجند - ایرنا - معاون پرورشی اداره‌ كل آموزش و پرورش خراسان‌ جنوبی گفت: هفدهمین رزمایش زلزله امروز(یكشنبه) در دو هزار و 500 مدرسه و با حضور 150 هزار دانش ‌آموز این استان برگزار شد.

سید علیرضا موسوی نژاد در مراسم رزمایش سراسری زلزله در دبیرستان دخترانه ساره بیرجند افزود: شعار رزمایش امسال كه در سراسر كشور برگزار شد با عنوان ' مدرسه ایمن - جامعه تاب آور' انتخاب شده است.
وی خراسان جنوبی را استانی زلزله خیز عنوان كرد و گفت: سال های گذشته طبس، زیركوه، خضری دشت بیاض و قاین زلزله های سختی را تجربه كرده اند.
معاون پرورشی اداره ‌كل آموزش و پرورش استان ادامه داد: هر 12 سال یكبار زلزله شش ریشتری در استان رخ می دهد كه خسارت جانی و مالی فراوانی را بر جای می گذارد.
موسوی نژاد بر اهمیت برگزاری رزمایش زلزله در مدارس اشاره كرد و ادامه داد: با توجه به اینكه گسترده ترین كانون های جمعیتی روزانه مدارس هستند می توان با تكرار آموزش های لازم برای دانش آموزان و آشنایی آنها با اقدامات مناسب زمان وقوع زلزله این امر را در خانواده ها و جامعه فرهنگ سازی كرد.
مدیركل ستاد مدیریت بحران خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار كرد: دانش آموزان شركت كننده در این رزمایش آموزش های لازم را قبل از اجرای رزمایش از سوی مربیان سازمان امور جوانان و عوامل امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان فرا گرفته اند.
سید ابوالحسن میرجلیلی افزود: مانور زلزله هر ساله هشت آذرماه در مدارس كشور و به منظور ایجاد آمادگی بیشتر و كاهش آسیب های ناشی از وقوع احتمالی پدیده های طبیعی به ویژه زلزله برگزار می شود.
2047/7557