فرهنگ ايثار و شهادت اسلام را بيمه كرده است

جيرفت - ايرنا - فرماندار رودبار جنوب گفت: فرهنگ ايثار و شهادت، دين اسلام را بيمه كرده است و اين فرهنگ همچنان در كشور با جانفشاني هاي جوانان كشور ادامه دارد.

به گزارش ايرنا عطا ناوكي روز يكشنبه در حاشيه تشييع پيكر اولين شهيد مدافع حرم جنوب استان كرمان در شهر زهكلوت در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: امروز جمهوري اسلامي ايران در جاي جاي دنيا پشتيبان مردم مظلوم است.
وي بيان كرد: جوانان كشور در دفاع از حرمين معصومين با حضور مقتدرانه خود دشمن را ناكام گذاشته اند.
وي خاطرنشان كرد: فرهنگ ايثار و شهادت مانند دوران دفاع مقدس همچنان جاري است و امروز نيز بسيجيان جان بركف اين فرهنگ را نه تنها در كشور بلكه در جاي جاي دنيا نهادينه كرده اند.
فرماندار رودبار جنوب، بيداري اسلامي را برگرفته از انقلاب اسلامي دانست و بيان كرد: بيداري اسلامي يكي از دستاوردهاي فرهنگ ايثار و شهادت جمهوري اسلامي ايران است.
وي افزود: جوانان و مردم ولايي شهرستان رودبار جنوب هميشه دل در گروي انقلاب اسلامي داشته و هميشه در صحنه هاي انقلاب حضور داشته اند.
ناوكي گفت: جوانان اين منطقه بر خود تكليف دانستند كه بايد در جبهه هاي دفاع از حرم اهل بيت حضور داشته باشند و چند جوان از منطقه زهكلوت به مبارزه با تكفيري ها شتافتند.
وي اظهار كرد: جوانان ولايي با حضور خود در جبهه هاب دفاع از حرمين معصومين درس ايثار و شهادت را به دنيا مخابره كردند.
فرماندار رودبار جنوب افزود: حضور جوانان و سرداران انقلاب اسلامي در جبهه هاي مختلف و پشتيباني آنها از مردم مظلوم باعث شده كه داعش و تكفيري ها قدرت نزديك شدن به مرزهاي كشورمان نداشته بشند.
وي خاطرنشان كرد: داعش دست پرورده استكبار جهاني و همپيمانانش است بايد هرچه سريعتر از منطقه پاكسازي شود.
آئين تشييع شهيد پرويز بامري پور پس از ورود پيكر شهيد به منزل پدري و وداع والدين و بستگان از ورودي شهر زهكلوت بر روي دستان مردم ولايي اين شهر آغاز شد.
شهيد بامري پور چندي پيش در دفاع از حرم حضرت زينب (س) به درجه رفيع شهادت نائل آمد.
اين شهيد والامقام 21 سال سن داشت و در يك خانواده پر جمعيت در روستاي حسين آباد بخش جازموريان از توابع شهرستان رودبار جنوب زندگي مي كرد.
مركز شهرستان رودبار جنوب در فاصله 330 كيلومتري جنوب كرمان قرار دارد.
7438/3028