دولت فراهم كردن شرایط حضور گسترده مردم در مراسم اربعین را وظیفه خود می داند

تهران- ایرنا- رییس جمهوری پس از گزارش وزیر كشور درخصوص اقدامات ستاد هماهنگی امور زائرین اربعین به هیات وزیران گفت: دولت تدبیر و امید وظیفه خود می داند كه شرایط و امكانات لازم را برای حضور گسترده مردمی در این مراسم فراهم كند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دكتر حسن روحانی شامگاه یكشنبه در جلسه هیات وزیران، با اشاره به نقش انسان ساز و آگاهی بخش حماسه حسینی(ع) در تربیت انسان های مومن و فداكار و همچنین رشد روحیه خلوص و ایثار افزود: خواست خداوند بوده است كه زیارت كربلا در اربعین همچون سعی بین صفا و مروه از شعائر اسلامی شود. دوستداران اهل بیت(ع) درطول تاریخ اسلام هم براساس تاكیدات امامان، این سنت را زنده نگه داشته اند و در سال های اخیر هم به قوت ایمان مردم، شور و شكوه گسترده تری پیدا كرد.
رییس جمهوری از تلاش های وزارت كشور در هماهنگی و مدیریت مجموعه خدمات به زائران با همكاری وزارتخانه های امور خارجه، راه و شهرسازی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیروی انتظامی، سازمان هلال احمر، سازمان حج و زیارت، استانداری های سراسر كشور، نهادهای نظامی و انتظامی، رسانه ها و دیگر دستگاه ها تشكر و قدردانی كرد.
دكتر روحانی از وزیر كشور و همه دستگاه های ذیربط خواست كه در روزهای آینده نیز شرایط و امكانات لازم را برای مراجعت آسان و ایمن زائران كربلای حسینی فراهم كنند.
بر اساس گزارش اقدامات ستاد هماهنگی امور زائرین اربعین، با هماهنگی های انجام شده با دولت عراق، تا كنون بیش از یك میلیون و 450 هزار ویزا صادر و در راه ها و سامانه های مرزی آمادگی لازم برای ارایه خدمات فراهم شده است.
همچنین در این جلسه رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اقدام هماهنگ با دولت عراق برای ثبت مراسم راهپیمایی اربعین به عنوان میراث معنوی اسلامی در یونسكو خبر داد.
در ادامه گزارش سازمان مدیریت و برنامه ریزی درباره آثار لایحه بودجه سال 95 بر متغیرهای اقتصاد كلان از قبیل رشد اقتصادی، رشد سرمایه گذاری و كاهش تورم به هیات وزیران ارایه گردید و پس ار بحث و تبادل نظر اعضاء ادامه بحث به جلسه آینده دولت موكول شد.
شبك**1983 ** 1064