رییس فدراسیون فوتبال هند:تیم ملی فوتبال ایران قدرتمندترین تیم ملی آسیا است

دهلی نو- ایرنا- رییس فدراسیون فوتبال هند از تیم ملی ایران به عنوان قدرتمند ترین تیم آسیا یاد كرد و خواستار افزایش همكاری واستفاده از تجربیات ایران برای توسعه فوتبال در كشورش شد.

'پرافول پاتیل ' یكشنبه شب در حاشیه برگزاری مراسم برترین های فوتبال آسیا دردهلی نو درگفت وگو با ایرنا از ایران به عنوان بهترین تیم آسیا یاد كرد و افزود:ایران به عنوان بزرگترین تیم فوتبال آسیا جایگاه بالایی در فوتبال آسیا دارد و ما علاقه مندیم كه هرچه بیشتر با تیم ملی فوتبال ایران همكاری داشته باشیم.
وی با اشاره به موفقیت های تیم ملی فوتبال ایران در آسیا اظهار امیدواری كرد كه همكاری فدراسیون های دو كشور بیش از گذشته برای انتقال تجربیات ایران و آموزش فوتبال هند گسترش یابد.
رییس فدراسیون فوتبال هند گفت:ما خواستار برگزاری بازی های دوستانه بین تیم ملی دو كشور هستیم تا بتوانیم مانند ایران پیشرفت كنیم .
وی با اشاره به روابط بسیار خوب ایران و هند در زمینه های سیاسی ،فرهنگی و اقتصادی تصریح كرد، اشتراكات فراوان تاریخی و روابط دوستانه دو كشور زمینه توسعه همكاری های ورزشی بین دو كشور را فراهم كرده است .
پاتیل همچنین در سخنانی در مراسم معرفی برترین های آسیا ضمن خوش آمد گویی به شركت كنندگان به تلاش كشورهای آسیایی در زمینه فوتبال اشاره كرد و گفت با این تلاش ها ، فوتبال آسیا می تواند جایگاه بهتری در آسیا كسب كند.
مراسم انتخاب بهترین های فوتبال و فوتسال قاره آسیا یكشنبه شب در هتل مملكت رویایی دهلی نو برگزار شد و ایران تنها در بخش فوتسال موفق به كسب بهترین های سال 2015 آسیا شد.
در این مراسم، وحید شمسایی و باشگاه تاسیسات دریایی به ترتیب عنوان بهترین بازیكن سال و باشگاه فوتسال را در سال جاری میلادی از آن خود كردند و ایران در سایر بخش ها از دستیابی به جوایز كنفدراسیون فوتبال آسیا باز ماند.
در این فهرست، ژاپنی ها با كسب 8 جایزه با اقتدار در صدر ایستادند و استرالیا و چین هر كدام با دو جایزه در رتبه دوم قرار گرفتند.
شبك ***آساق*264*1600 **1917