استاندار آذربايجان غربي: انتخابات را در فضاي همدلي و نشاط برگزار مي كنيم

اروميه- ايرنا- استاندار آذربايجان غربي گفت: دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي و پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري را در فضاي همدلي و نشاط و با حضور حداكثري مردم برگزار مي كنيم.

به گزارش خبرنگار ايرنا، قربانعلي سعادت روز يكشنبه در جلسه شوراي اداري استان ايجاد روحيه اميد، نشاط و همدلي را ضرورت جامعه امروز ما عنوان كرد و افزود: هر اقدامي براي ايجاد نشاط، همدلي و اميد در افزايش حضور مردم در پاي صندوق هاي راي موثر خواهد بود و موجب دلبستگي بيشتر مردم به نظام و تداوم آن خواهد شد.
وي ادامه داد: ما از حضور همه كساني كه براي انتخابات پيش رو آستين ها را بالا زده اند، استقبال مي كنيم و در اين مسير بر مبناي قانون عمل كرده و به حواشي توجهي نخواهيم داشت.
استاندار آذربايجان غربي برگزاري انتخابات با حضور حداكثري مردم را هدف مسئولان استان عنوان و اضافه كرد: داوطلبان انتخابات پيش رو بايد براي مردم معرفي شوند و ما بستر و زمينه لازم را در چارچوب قانون براي معرفي آنها به مردم فراهم خواهيم كرد.
وي بيان كرد: در دوره اي كه هجمه زيادي عليه نظام ما راه افتاده و دشمنان در صدد فاصله انداختن بين مردم و حاكميت هستند، هر اقدامي كه براي خنثي كردن اين هدف دشمن انجام شود، مورد حمايت بوده و به نفع حاكميت است.
وي مديران دستگاههاي اجرايي و اداري استان را به تبيين عملكرد خود از طريق رسانه هاي موجود به خصوص صدا و سيما دعوت كرد و ادامه داد: مديران استان از مواجهه با مردم و از نقد عملكرد خود در رسانه ها نترسند و موانع و تنگناهاي كاري خود را صادقانه با مردم در ميان بگذارند.
وي اضافه كرد: كار كردن در نظام مقدس جمهوري اسلامي بايد مستمر و با جديت باشد و كارها نبايد تشريفاتي انجام شود.
سعادت همچنين اظهار كرد: فايده و خروجي مديريت هاي استان بايد حل مشكلات مردم باشد و اگر در اين زمينه موانعي هم وجود دارد و يا نياز به اختيارات ويژه باشد، بايد بيان شود.
وي در ادامه با اشاره به آغاز فعاليت منطقه آزاد تجاري و صنعتي ماكو و حضور گروه هاي اقتصادي و سرمايه گذاران متعدد خارجي در استان براي بررسي قابليت هاي اين منطقه آزاد افزود: مسئولان و مديران استان در انتخاب همكاران و مديران زير مجموعه خود در اين منطقه با مديران منطقه آزاد تعامل مثبت داشته باشند وهماهنگي لازم انجام شود.
رييس شوراي اداري استان اشتغال و سرمايه گذاري را موضوعات مهم و نخست همه مديريت هاي استان آذربايجان غربي ذكر كرد و گفت: در دوره پساتحريم سعي ما بر اين است كه زمينه را براي سرمايه گذاري بيشتر فراهم كنيم و در اين عرصه همه دستگاه هاي اجرايي بايد طرح آماده تهيه كنند.
وي ادامه داد: مديران دستگاههاي اجرايي استان در حوزه مسئوليت خود طرح هاي سرمايه گذاري خود را به دو زبان فارسي و انگليسي تا اخر آذرماه تهيه و آماده كنند تا هنگام حضور گروه هاي اقتصادي و سرمايه گذاري خارجي در استان به انها ارائه شود.
استاندار آذربايجان غربي بيان كرد: در اين طرح ها بايد الزامات طرح، توجيه فني و اقتصادي و مشخصات فني و اجرايي طرح و هر اطلاعات مفيد ديگر كه موجب جذب سرمايه گذار خارجي شود، گنجانده شود.
به گزارش ايرنا، در اين جلسه دو تن از مديران كل استان به تشريح عملكرد حوزه مديريت خود پرداختند و استاندار اذربايجان غربي اعلام كرد پس از اين در جلسات شوراي اداري استان به تناسب مناسبت ها و موضوعات مهم تعيين شده، مديران استان به طور خلاصه به تشريح عملكرد و بيان مشكلات كاري حوزه مديريت خود خواهند پرداخت.
1905