مدیركل ثبت اسناد و املاك خوزستان:اداره ثبت اسناد در چهار شهرستان دیگر استان مستقر می شود

هندیجان- ایرنا- مدیركل ثبت اسناد و املاك خوزستان گفت: در حال حاضر هشت شهرستان در خوزستان فاقد اداره ثبت اسناد و املاك می باشند و تا پایان امسال در چهار شهرستان این ادارات مستقر می شود.

عبدالحسین رامشی روز یكشنبه در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان هندیجان به خبرنگار ایرنا گفت: با برنامه ریزی انجام شده تا پایان امسال در چهار شهرستان هندیجان، حمیدیه، لالی و رامشیر اداره ثیت اسناد و املاك راه اندازی می شود.
وی ادامه داد: با توجه به مراجعه شهروندان این شهرستانها به شهرستان های مجاور برای انجام امور ثبتی و ایجاد هزینه بالا و خطرات مسیر، استقرار اداره ثبت اسناد برای سهولت در انجام كار شهروندان برنامه ریزی شد.
وی گفت: موافقت استقرار این اداره ها اخذ شده و چارت سازمانی آنها نیز تعریف شده و نیروهای آنها در مراحل پایانی استخدام قرار دارند.
وی افزود: با تعیین یك ساختمان مناسب برای استقرار، آمادگی داریم ظرف یكماه آینده اداره ثبت اسناد و املاك را در شهرستان هندیجان مستقر نمائیم و امیدواریم با همكاری ادارات شهرستان این اتفاق هر چه سریعتر به انجام برسد.
وی افزود: با توجه به اهمیت و وسعت شهرستان هندیجان سعی نموده ایم كه از نیروهای مجرب خود در این شهرستان استفاده نمائیم.
رامشی در خصوص اهمیت حوزه هندیجان افزود: در این شهرستان تاكنون 15 هزار پرونده سند سازی گردیده و 12 هزار سند مالكیت در محدوده این شهرستان صادر گردیده است.
مدیركل ثبت اسناد و املاك خوزستان همچنین در خصوص سند بیمارستان هندیجان گفت: این اداره كل تمامی وظایف خود را در خصوص سند بیمارستان هندیجان به انجام رسانده و در حال حاضر این سند به نام دولت جمهوری اسلامی ایران و به نمایندگی راه و شهرسازی صادر گردیده است.
وی گفت:در حال حاضر تمامی فرایند های ثبت و صدور اسناد در اداره تابعه به صورت تمام الكترونیك انجام می پذیرد، بنابراین وجود زیرساخت های مناسب ارتباطی از پیش نیازهای استقرار ادارات در شهرستان هاست.
6064