اعزام یك هزار و700 روحانی به عراق

قم - ایرنا- معاون امنیتی و انتظامی وزیر كشور گفت: یك هزار و 700 روحانی با همكاری بعثه مقام معظم رهبری همراه سیل عظیم مردمی به كربلای معلی اعزام و روزانه بین نجف و كربلا نماز جماعت برپا می كنند.

به گزارش ایرنا، حسین ذوالفقاری یكشنبه شب در دیدار علما و مراجع تقلید در قم خاطرنشان كرد: در مسیر نجف تا كربلا بیش از 18 هزار موكب و 185 هزار چادر برای اسكان زائران برپا شده است، كه برخی از آنها به صورت خودجوش و كاملا مردمی است.
وی ادامه داد: در این روزها، در منزل بسیاری از عراقی ها روی زائران سید الشهدا (ع) باز است و خدمات رسانی خوبی به زائران توسط مردم ارائه می شود.
وی خاطرنشان كرد: در ایران نیز مردم جلوه های زیبایی را رقم می زنند، در مرز شلمچه یك ایرانی سال گذشته منزل مسكونی خود را برای پذیرایی و خدمت رسانی به زائران امام حسین (ع) فروخته و در سال جاری نیز با دریافت 350 میلیون ریال وام بانكی، اقدام به برپا كردن موكب كرده است.
ذوالفقاری گفت: در مسیر حركت زائران گاهی زنانی دیده می شوند كه از صبح تا شب مشغول پخت نان نذری برای زائران هستند و برخی از آنها در روز یك هزار و 200 عدد نان پخت می كنند.
وی همچنین به موافقت دولت با بیمه زائران اربعین حسینی اشاره كرد و گفت: دولت 50 میلیارد تومان برای بیمه زائران اربعین حسینی اختصاص داده و مشكل بیمه آنها برطرف شده است.
ذوالفقاری خاطرنشان كرد: تاكنون بیش از یك میلیون و500 هزار ویزا صادر شده و یك میلیون و 350 هزار نفر از مرز خارج شدند و تاكنون هیچ مشكلی بویژه در بعد امنیتی نداشتیم.
حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر كشور روز یكشنبه با حضور در شهر مقدس قم با برخی علما و مراجع تقلید دیدار و گفت و گو كرد.
7401/ 6133/