پیش بینی تمهیدات لازم برای ساماندهی كارتن خوابهای تهران/جمع آوری كارتن خوابها زمان بر است

تهران-ایرنا- قائم مقام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینكه جمع آوری كارتن خوابها از گذشته در سطح پایتخت آغاز شده است گفت: تا پایان امسال تمهیدات لازم برای مقابله با این آسیب اجتماعی پیش بینی شده است.

علی محمد نایینی عصر یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مراكز كمپ های ترك اعتیاد و مراكز توانمندسازی و كارآفرینی بهاران هماهنگ با دستگاههای مختلف اقدامات لازم برای مقابله با معضل كارتن خوابی انجام می دهند.
وی با تاكید براینكه موضوع جمع آوری كارتن خوابها در سطح پایتخت یك رویداد پیچیده با ابعاد مختلف اجتماعی است گفت: شهرداری تهران با تكیه بر بررسی های همه جانبه این اقدام را انجام خواهد داد.
نایینی هدف اصلی شهرداری تهران در جمع آوری كارتن خوابها، كمك به بازگشت این افراد به چرخه زندگی عنوان كرد.
قائم مقام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینكه كارتن خوابها پس از جمع آوری از سطح شهر به مراكز و كمپ های ترك اعتیاد منتقل می شوند گفت: این افراد پس از طی كردن دوران ترك( پاكسازی) به صورت داوطلبانه به مراكز كار آفرینی و توانمند سازی بهاران معرفی می شوند.
مشاور شهردار تهران با اشاره به پیش بینی 40 مركز بهاران با ظرفیت چهار هزار نفر در سطح شهر تهران افزود: هدف از این مراكز این است كه افراد پاك شده از اعتیاد اعتماد به نفس پیدا كرده، هویت خود را باز یابند و وارد چرخه زندگی شوند.
نایینی بیان كرد: تاكنون 80 درصد مكان های ایجاد مراكز بهاران مشخص و 40 درصد از آنها نیز تجهیز شده است.
وی گفت: مراكز بهاران مجهز به خدمات پزشكی و درمانی بوده و تیم های خدماتی، روانشناسی، تربیتی، كارشناس مذهبی (روحانی) در این مراكز آماده خدمت رسانی هستند.
نایینی بیان كرد: حدود 13 تا 15درصد كارتن خوابهای تهرانی زنان هستند كه برای این افراد نیز مراكز ویژه ای در نظر گرفته شده است.
قائم مقام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: ساماندهی برخی از كانون های آسیب های اجتماعی همچون محله هرندی در اولویت شهرداری تهران است.
نایینی با بیان اینكه جمع آوری كارتن خوابهای سطح شهر تهران روندی زمان بر است خاطر نشان كرد: این روند را نمی توان با اقدامات انتظامی پیش برد، زیرا نتیجه مثبتی نخواهیم گرفت.
به گفته نایینی مراكز بهاران حداكثر تا پایان امسال تجهیز و راه اندازی خواهند شد.
تهرام/7245/7247//1348