اعزام يك هزار و700 روحاني به عراق

قم - ايرنا- معاون امنيتي و انتظامي وزير كشور گفت: يك هزار و 700 روحاني با همكاري بعثه مقام معظم رهبري همراه سيل عظيم مردمي به كربلاي معلي اعزام و روزانه بين نجف و كربلا نماز جماعت برپا مي كنند.

به گزارش ايرنا، حسين ذوالفقاري يكشنبه شب در ديدار علما و مراجع تقليد در قم خاطرنشان كرد: در مسير نجف تا كربلا بيش از 18 هزار موكب و 185 هزار چادر براي اسكان زائران برپا شده است، كه برخي از آنها به صورت خودجوش و كاملا مردمي است.
وي ادامه داد: در اين روزها، در منزل بسياري از عراقي ها روي زائران سيد الشهدا (ع) باز است و خدمات رساني خوبي به زائران توسط مردم ارائه مي شود.
وي خاطرنشان كرد: در ايران نيز مردم جلوه هاي زيبايي را رقم مي زنند، در مرز شلمچه يك ايراني سال گذشته منزل مسكوني خود را براي پذيرايي و خدمت رساني به زائران امام حسين (ع) فروخته و در سال جاري نيز با دريافت 350 ميليون ريال وام بانكي، اقدام به برپا كردن موكب كرده است.
ذوالفقاري گفت: در مسير حركت زائران گاهي زناني ديده مي شوند كه از صبح تا شب مشغول پخت نان نذري براي زائران هستند و برخي از آنها در روز يك هزار و 200 عدد نان پخت مي كنند.
وي همچنين به موافقت دولت با بيمه زائران اربعين حسيني اشاره كرد و گفت: دولت 50 ميليارد تومان براي بيمه زائران اربعين حسيني اختصاص داده و مشكل بيمه آنها برطرف شده است.
ذوالفقاري خاطرنشان كرد: تاكنون بيش از يك ميليون و500 هزار ويزا صادر شده و يك ميليون و 350 هزار نفر از مرز خارج شدند و تاكنون هيچ مشكلي بويژه در بعد امنيتي نداشتيم.
حسين ذوالفقاري معاون امنيتي و انتظامي وزير كشور روز يكشنبه با حضور در شهر مقدس قم با برخي علما و مراجع تقليد ديدار و گفت و گو كرد.
شبك **7401/ 6133/ 1917