معاون استاندار يزد: توسعه ورزش در كاهش آسيب هاي اجتماعي موثر است

يزد - ايرنا - معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري يزد گفت: توسعه فرهنگ عمومي در ورزش نقش اساسي در كاهش آسيب‌هاي اجتماعي و بر طرف كردن آن دارد .

به گزارش ايرنا محمد علي طالبي روز يكشنبه در شوراي عالي ورزش استان يزد افزود: توجه ويژه به برنامه‌هاي مختلف فرهنگي در راستاي توسعه هرچه بيشتر ورزش عمومي يك نياز مهم است .
وي ادامه داد: گسترش فعاليت هاي فرهنگي در كنار برنامه هاي مختلف در رشته هاي ورزشي از اهميت بس والايي برخوردار است كه بايد روز به روز گسترش يابد .
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري يزد با اشاره به برگزاري جشنواره ملي فيلم كوتاه س دقيقه با ورزش تاكيد كرد: برگزاري اين جشنواره گوياي توجه به مسائل فرهنگي و رفع دغدغه‌هاي فرهنگي در وزارت ورزش و جوانان است.
طالبي به اهميت تبليغ فرهنگ تحرك و ورزش در بين اقشار مختلف مردم جامعه بخصوص سالمندان اشاره و خاطر نشان كرد: برطرف كردن مشكلات نسل جوان و مقابله با آسيب‌هاي مختلف اجتماعي از ويژگي جشنواره ملي فيلم كوتاه سه دقيقه با ژي با اشاره به اينكه دانش آموزان استان يزد در 22 سال برتري كنكور را كسب كردند تي
طالبي ، 22 سال برتري دانش‌آموزان يزدي در كنكور پايين بودن نرخ بيكاري ، بالا بودن نرخ باسوادي و كسب مقام‌هاي برتر المپيادهاي ورزشي، علمي و فرهنگي را از ويژگي‌هاي استان يزد ذكر كرد .
وي گفت: جامعه ورزشكاران استان يزد نيز همانند ساير عرصه ها داراي ظرفيت و توانايي خوبي در رشته هاي مختلف ورزشي هستند .
7536/ 6197