امام جمعه موقت اهواز:اربعين حسيني تجلي وحدت و همدلي است

اهواز-ايرنا- امام جمعه موقت اهواز گفت:حركت كاروان هاي اربعين حسيني و پذيرايي گرم از آنان توسط موكب هاي مردمي تجلي گاه وحدت ، همدلي و عشق به امام حسين (ع) است.

حجت الاسلام سيدابوالحسن حسن زاده روز يكشنبه در حاشيه بازديد از پايانه مرزي چذابه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به خدمات دهي مطلوب به زايران حسيني در اربعين امسال اظهار كرد: كيفيت خدمات دهي در ايام اربعين امسال بالاتر از سال هاي گذشته بوده كه اين جاي سپاس و قدرداني دارد.
وي گفت: حركت هاي خودجوش مردمي يك حماسه است و اين بركت وجود مقدس امام حسين(ع) است.
امام جمعه موقت اهواز افزود: اربعين امسال از نظر استقبال و خدمات دهي به زائران كامل تر از سال هاي گذشته است واز طرف مردم و مسوولان خدمات دهي خوب و با كيفيتي را شاهد بوديم.
وي افزود:همچنين كيفيت كار در بخش هاي مختلف بالاتر از گذشته بود و در دو مرز استان شاهد حركت روان ترمردم بوديم.
امام جمعه موقت اهواز پيام روز اربعين را پاسداري از خون شهدا و رساندن پيام شهدا و صبر و استقامت و بردباري مردم دانست و افزود: استقبال خوب مردم را نشان دهنده شور و شوق آن ها نسبت به اهل بيت (ع) است.
حجت الاسلام حسن زاده بر تمهيدات لازم براي افزايش تعداد زائران اتباع خارجي تاكيد كرد و گفت:تعداد زيادي از زوار اتباع خارجي براي زيارت از دو مرز استان گذشتند و اميد است با تمهيدات لازم دولت شاهد حضور بيشتر اين زايران در سال هاي آينده باشيم.
دو مرز شلمچه وچذابه دو كانون اصلي تردد زائران اربعين حسيني است.
تاكنون نزديك به 700هزار نفر در دو هفته اخير از مرزهاي شلمچه و چذابه به نجف اشرف و كربلاي معلا مشرف شده اند.
7152/6065