كفاشیان:فوتبال كشور از كمبود منابع مالی رنج می برد

دهلی نو- ایرنا- رییس فدراسیون فوتبال كمبود منابع مالی را از مهمترین مشكلات فوتبال كشور عنوان و اظهار كرد، از فوتبال كشورمان آن گونه كه انتظار داریم ، حمایت نمی شود.

'علی كفاشیان ' روز یكشنبه درحاشیه انتخاب برترین های فوتبال آسیا در دهلی نو درگفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت ، كمبود منابع مالی باعث شده كه قادر به جذب بازیكنان خارجی نباشیم و این عامل باعث افت فوتبال كشورمان و كاهش امتیازها در فدراسیون آسیا شده است .
وی با ابراز نگرانی درخصوص احتمال كاهش سهمیه كشورمان در فدراسیون آسیا خاطرنشان كرد،با وضعیت حال حاضر فوتبال كشور شاید سهمیه ایران در سال آینده بازهم كاهش یابد و این موجب افت فوتبال خواهد شد.
رییس فدراسیون فوتبال كشور گفت، باید برای جلوگیری از افت فوتبال حمایت مالی از این ورزش بیشتر شود.
وی اظهار امیدواری كرد، باتوسعه زیرساخت ها و تجهیز ورزشگاه ها،تامین امكانات مورد نیاز، ارتقاء فنی باشگاه ها و جذب بازیكنان قوی شاهد ارتقای بیش از پیش فوتبال كشور در آسیا باشیم .
كفاشیان درادامه با اظهار خوشنودی از انتخاب وحید شمسایی به عنوان بازیكن برتر فوتسال آسیا اظهار امیدواری كرد كه فوتسال كشورمان مانند فوتبال در آسیا به عنوان برتر دست یابد.
وی افزود:تیم های ژاپن و امارات كه به عنوان های برتر فوتبال آسیا دست یافتند این نتایج را با تلاش و كوشش فراوان ، برنامه ریزی و استفاده از منابع مالی مناسب به دست آوردند.
رییس فدراسیون فوتبال اظهار امیدواری كرد كه با رفع مسائل و مشكلات مالی، در سال آینده شاهد وضعیت بهتری برای فوتبال كشور باشیم .
وی خاطرنشان كرد كه اگر چه فدراسیون فوتبال ایران در حوزه فدراسیون برتر، توسعه یافته و ورزش های پایه نامزد بود اما به جوایز برتر دست نیافتیم كه امیدواریم در سال های این موفقیت برسیم.
كفاشیان درادامه به دیدارهایش با روسای فدراسیون های ژاپن ،چین و امارات اشاره كرد و گفت: در این گفت وگو ها درخصوص راه های گسترش همكاری های ورزشی بویژه در زمینه فوتبال تبادل نظر شد.
وی همچنین به میزبانی خوب هند برای برگزاری مراسم معرفی برترین های فوتبال اشاره و خاطرنشان كرد كه هند درحال حاضر ظرفیت های خوبی برای توسعه ورزشی دارد و در فوتبال نیز گام های خوبی برداشته است .
علیرضا اسدی دبیركل فدراسیون فوتبال نیز درگفت وگو با ایرنا با اشاره به نتایج این دوره از مراسم برترین های فوتبال آسیا اظهار امیدواری كرد، باتوجه به سابقه و افتخارات فراوان فوتبال كشورمان در آسیا برنامه ریزی لازم برای موفقیت بیشتر این روزش در آسیا صورت گیرد.
وی درخصوص برنامه های فدراسیون فوتبال كشورمان برای توسعه این ورزش خاطرنشان كرد كه با برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش می كنیم ضمن تقویت باشگاها و تیم ها زمینه لازم برای كسب امتیازها و موفقیت های بیشتر فوتبال كشورمان را فراهم كنیم .
مراسم انتخاب بهترین های فوتبال و فوتسال قاره آسیا یكشنبه شب در هتل مملكت رویایی دهلی نو برگزار شد و ایران تنها در بخش فوتسال موفق به كسب بهترین های سال 2015 آسیا شد.
در این مراسم، وحید شمسایی و باشگاه تاسیسات دریایی به ترتیب عنوان بهترین بازیكن سال و باشگاه فوتسال را در سال جاری میلادی از آن خود كردند و ایران در سایر بخش ها از دستیابی به جوایز كنفدراسیون فوتبال آسیا باز ماند.
در این فهرست، ژاپنی ها با كسب 8 جایزه با اقتدار در صدر ایستادند و استرالیا و چین هر كدام با دو جایزه در رتبه دوم قرار گرفتند.
*آساق*264*1600 **1917