استاندار: بانوان توانمند در مدیریت استان قزوین سهیم می شوند

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین گفت: شرایط استفاده بانوان فعال و توانمند را در حوزه های مدیریتی فراهم می كنیم تا این قشر نیز در عرصه مدیریت استان سهیم شده و مشاركت داده شوند.

به گزارش ایرنا، فریدون همتی عصر یكشنبه در دیدار با زنان عضو ستاد دكتر روحانی در استان قزوین افزود: باید فضای لازم برای بهره مندی از ظرفیت زنان توانمند در حوزه مدیریت استان را فراهم ساخت چرا كه این قشر مسئولیت هایی كه به آنان سپرده می شود را عمیق تر و دقیق تر و با ظرافت بیشتری نسبت به مردان انجام می دهند.
استاندار قزوین با بیان اینكه بهره مندی از توانمندی های زنان مورد توجه دولت و وزارت كشور است، اظهار كرد: در برخی استان ها این موضوع عملیاتی شده است و تا رفع برخی موانع باید صبر و حوصله داشته باشیم تا این اطمینان فراهم شود كه توانمندی زنان كمتر از مردان نیست.
وی با اشاره به لزوم توجه به نظرهای كارشناسانه بانوان فعال و توانمند در عرصه های مختلف برای كمك به پیشبرد اهداف استان، پیشنهاد داد: به عنوان یك اقدام ابتكاری گروه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می توانند زنانی را به نمایندگی از خود انتخاب و آنها را برای حضور در نشست های شورای اداری معرفی كنند تا این قشر نیز بتواند در تصمیم گیری ها دخالت داشته باشد.
نماینده عالی دولت در استان قزوین با بیان اینكه توقع ما جامعه زنان فعال زیاد است،افزود: پس از فعال شدن اداره كل بانوان استانداری، تعامل و همفكری بانوان فعال استان در حوزه های مختلف با این اداره كل در راستای پیشبرد اهداف این قشر ضروری است.
*** بانوان فعال و توانمند باید برای نمایندگی مجلس پیش قدم شوند
همتی در ادامه با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سال جاری، گفت: زنان فعال استان باید در ایجاد شور و نشاط و حضور حداكثری مردم قزوین در انتخابات تلاش كنند و در كنار آن باید برای نامزد شدن نمایندگی مجلس پیشقدم شوند.
وی در ادامه خواستار تشكیل گروه های فكر از سوی بانوان فعال استان در حوزه های مختلف شد و گفت: باید از سوی این عده شاهد ارائه پیشنهادهای سازنده در راستای پیشبرد اهداف دولت تدبیر و امید در قزوین باشیم چرا كه نشاط اجتماعی استان با به كار گیری و تحقق ایده های جمعی برای حل مسایل و مشكلات در حوزه های مختلف بوجود می آید.
همتی در بخش دیگری از صحبت های خود به نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره كرد و گفت: بانوان پیش از انقلاب دوشادوش مردان علیه رژیم ستم شاهی مبارزه كردند و پس از آن نیز با تربیت فرزندانی دلیر، شجاع و مومن در ثبت حماسه دفاع مقدس مشاركت داشتند.
استاندار قزوین اظهار كرد: زنان میهن اسلامی در همه عرصه ها و صحنه هایی كه انقلاب و نظام نیاز به همراهی داشته است، حضوری پررنگ و پرصلابت داشته اند.
وی در پایان خاطرنشان كرد: زنان جامعه ما با الگو گرفتن از مرام و سیره حضرت فاطمه زهرا و زینب (س) می توانند قدم های موثری را در پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی بردارند.
3013/ 6128