۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۲۰:۱۲
کد خبر: 81859279
۰ نفر
نجات جان دو نفر در تنگه هرمز

بندرعباس- ايرنا- رئيس اداره حفاظت و ايمني اداره كل بنادر و دريانوردي هرمزگان گفت: با تلاش تيم جستجو و نجات دريايي اين اداره كل دو نفر از خطر غرق شدن در دهانه تنگه هرمز نجات يافتند.

به گزارش خبرنگار ايرنا از روابط عمومي بنادر هرمزگان، اسماعيل مكي زاده روز يكشنبه گفت كه سرنشينان يك قايق موتوري كه روز شنبه از بندرعباس عازم بندر خصب عمان بود، به دليل مشكل فني در ميانه دريا، سرگردان شدند.
وي افزود: بر اساس تماس دريافتي از قايق، اطلاعات مربوط به موقعيت حادثه از طريق جي پي اس(GPS) به مركز هماهنگي جستجو ونجات دريايي بندر عباس اعلام شد كه پس از دريافت پيام اضطراري، بلافاصله شناور ناجي به موقعيت اعزام و توانست هر دو سرنشين اين قايق را نجات و پس از يدك كردن قايق، آنها را به بندر شهيد ذاكري قشم منتقل كند.
مكي زاده با اشاره به تردد برخي شناورهاي غيراستاندارد از مبادي غيرمجاز، گفت: جلوگيري از تردد دريايي از مسيرهاي غيرمجاز در حيطه وظايف سازمان بنادر نيست.
رئيس اداره حفاظت و ايمني اداره كل بنادر و دريانوردي هرمزگان خواستار شدت يافتن اقدام هاي دستگاه هاي اجرايي و انتظامي در زمينه عمليات كنترل بر روي ترددهاي دريايي در مسيرهاي غيرمجاز شد.
7198/ 6048 /1596