۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۲۰:۰۲
کد خبر: 81859270
۰ نفر
نخست وزیرلبنان سفرش به فرانسه را لغو كرد

بیروت – ایرنا – دفتر رسانه ای تمام سلام نخست وزیر لبنان شامگاه یكشنبه با صدور بیانیه ای اعلام كرد كه نخست وزیر لبنان سفرش به فرانسه برای شركت در اجلاس بین المللی تغییرات آب و هوایی را لغو كرد.

به گزارش ایرنا، دراین بیانیه آمده است كه نخست وزیر لبنان ترجیح داد تا برای پیگیری پرونده نظامیان ربوده شده لبنانی تا رسیدن به پایانی شیرین و خوشحال كننده در بیروت باقی بماند.
درحالی كه اداره كل امنیت عمومی لبنان از رسانه ها خواسته است تا در خصوص آزادسازی نظامیان ربوده شده لبنانی از انتشار اخبار ضدونقیض و به دور از واقعیت ها اجتناب كنند، بشتر محافل رسانه ای لبنان معتقدند كه تعدادی از این نظامیان تا ساعاتی دیگر و در چارچوب یك تبادل آزاد خواهند شد.
شبكه المنار لبنان روز یكشنبه اعلام كرد كه تلاش ها برای آزاد سازی تعدادی از نظامیان ربوده شده لبنانی كه توسط گروه های تروریستی تكفیری حدود یك سال و نیم قبل ربوده شده اند، ادامه دارد.
المنار افزود:یگان های ارتش لبنان تدابیری گسترده در اطراف شهرك عرسال در شمال شرق لبنان و نزدیك مرزهای سوریه اتخاذ كرده و همه گذرگاه های بین این شهرك و بلندی های آن را بسته اند تا زمینه عملیات تبادل تعدادی از نظامیان ربوده شده با زندانیانی كه از زندان رومیه آزاد می شوند، فراهم شود.
گروه های تروریستی تكفیری داعش و جبهه النصره حدود یك سال و نیم قبل با حمله به شهرك عرسال لبنان تعدادی از نظامیان لبنانی را ربودند.
شبكه المنار اضافه كرد كه كاروانی از كمك ها ابتدا وارد میدان شهرك اللبوه در شرق لبنان و سپس شهرك عرسال شد تا در چارچوب تبادل نظامیان لبنانی با زندانیان رومیه به بلندی های شهرك عرسال ارسال و تحویل گروه های تروریستی تكفیری شود.
رسانه ها اعلام كرده اند كه در این مرحله تعداد 16 نظامی ربوده شده لبنانی توسط گروه تروریستی تكفیری جبهه النصره آزاد می شوند و آزادی سرنوشت نظامیان ربوده شده لبنانی توسط گروه تروریستی تكفیری داعش در هاله ابهام قرار دارد.
براساس این گزارش تمام سلام قرار بود صبح فردا دوشنبه عازم پاریس شود.
فردا ، 30 نوامبر سران بیش از 150 كشور جهان در پاریس گرد هم می آیند تا به راه حلی اساسی برای مقابله با گرمایش و تغییرات آب و هوایی زمین دست یابند.
این اجلاس در بخش كارشناسان، وزرا و سازمان های غیردولتی 195 كشور به مدت 11 روز فعالیت خواهد داشت.
خاورم ** 1324