آیت الله سبحانی: انتخابات در كمال آزادی و حفظ آرای مردم برگزار شود

قم - ایرنا - آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری باید در شان نظام جمهوری اسلامی در كمال آزادی و حفظ آرای مردم برگزار شود.

به گزارش ایرنا، وی یكشنبه شب در دیدار حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت كشور خاطرنشان كرد: انتخابات آینده مجلس باید به دنیا نشان دهد كه زیر آسمان خداوند، تنها كشوری كه مردم در كمال آزادی در انتخابات شركت و مسوولان آن از طریق انتخابات، انتخاب و اداره می شود، جمهوری اسلامی ایران است.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری اسفندماه سال جاری برگزار می شود.
وی همچنین با اشاره به استقبال زائران برای حضور در مراسم اربعین حسینی در كربلای معلی گفت: همه مردم به دلیل عشق و علاقه خود به امام حسین (ع) دوست دارند در كربلای معلی در مراسم زیارت اربعین شركت كنند ولی باید به امكانات و ظرفیت آنجا نیز توجه كنیم.
آیت الله سبحانی خاطرنشان كرد: اگر در مسیر به دلیل ازدحام جمیت امكان ترافیك، حوادث جاده ای ناشی از انبوه جمعیت و كمبود امكانات وجود دارد باید مردم را تفهیم كرد كه به ظرفیت های موجود توجه كنند.
وی با اشاره به تصادف روز گذشته در مسیر كربلا و كشته شدن 16 زائر ایرانی گفت: اگر ترافیك و شلوغی نبود، این حادثه اتفاق نمی افتاد، رسانه ها مردم را تفهیم كنند كه امكانات و ظرفیت را در نظر بگیرند و بعد اقدام به سفر نمایند.
آیت الله سبحانی خاطرنشان كرد: البته به آن معنا نیست كه مردم را از زیارت امام حسین (ع) محروم كنیم.
حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر كشور امروز در سفر به شهر مقدس قم با شماری از مراجع تقلید دیدار و گفت و گو كرد.
7401 / 1175