خبرگزاری فرانسه : پای تروریست ها از مالی به بوركینافاسو باز شد

تهران - ایرنا - اخباری از باز شدن پای تروریست های كشور آفریقایی مالی به بوركینافاسو با حمله افراد مسلح به یك كاروان حمل پول در این كشور مخابره شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از اوگادوگو، «آلن زاگره» وزیر مسئول در امور امنیتی بوركینافاسو روز یكشنبه اعلام كرد كه افراد مسلح تندرو به یك كامیون زرهی كه از یك معدن طلا در این كشور پول حمل می كرد، حمله كردند.
این حمله از كشیده شدن موج حملات تروریست ها از كشور مالی در همسایگی بوركینافاسو نشان دارد.
زاگره به خبرگزاری فرانسه گفت كه یك گروه از افراد مسلح به راكت انداز و تفنگ های خودكار به كامیون حمل پول در شمال بوركینافاسو حمله كردند كه بر اثر آن، راننده خودرو كشته و یك نفر زخمی شدند.
در همین حال، نیروهای پلیس كه كامیون حمل پول را همراهی می كردند، با مهاجمان درگیر شدند اما در نهایت افراد مسلح از مهلكه گریختند.
مقام یاد شده گفت كه عملیات نظامی در مالی به افراطیون ضربه وارد آورده و آنها را مجبور به نقل مكان به كشورهای همسایه كرده است.
براساس این گزارش، حمله مزبور در حالی روی داد كه انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری امروز (یكشنبه) تحت تدابیر شدید امنیتی در بوركینافاسو آغاز شد.
25 هزار نیروی امنیتی برای مقابله با خطر حمله در روز انتخابات در خیابان های پایتخت مستقر شدند.
به تازگی 2 قرارگاه پلیس در مرز غربی بوركینافاسو با مالی هدف حمله افراد مسلح قرار گرفت.
كشور مالی نیز چندی پیش صحنه گروگان گیری یك گروه مرتبط با القاعده در غرب آفریقا موسوم به «المرابطون» بود كه در جریان آن 27 نفر كشته شدند.
این گروه مسئولیت ربودن یك شهروند رومانی در بوركینافاسو در اوایل سال جاری را نیز برعهده گرفت.
خاورم**9109**1010