دیپلمات های هسته ای در سوگ ركن آبادی

تهران-ایرنا- مذاكره كنندگان كنونی و سابق هسته ای كشورمان كه از گذشته های نه چندان دور با مرحوم ركن آبادی رابطه دوستانه و یا كاری داشتند خود را به مراسم ترحیم این مهاجر الی الله رساندند تا یاد و خاطره او را گرامی بدارند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مسجد دانشگاه امام صادق(ع) تهران عصر یك روز پاییزی سرد میزبان مهمانانی شد كه برای گرامیداشت مرحوم غضنفر ركن آبادی گرد هم آمده بودند و یاد او را گرم نگه داشتند.
ركن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان در جریان وقوع فاجعه منا به دیدار حق شتافت و پیكرش پس از دو ماه و از طریق دی ان ای (DNA) شناسایی شد.
**ظریف با دست بسته آمد!
هنوز یك ربعی از آغاز مراسم ترحیم ركن آبادی نگذشته بود كه محمد جواد ظریف خود را به دانشگاه رساند تا یاد و خاطره همكار سابق خود را زنده نگه دارد؛ اما این بار پای وزیر امور خارجه كمی بهبود یافته بود و دست چپ وی دچار مشكل شده بود.
ظریف این بار در دست خود آتل بسته بود و بعد از دقایقی از حضورش در مراسم ترحیم، محل را ترك كرد و حتی به سوالات متعدد خبرنگاران پاسخ نداد چرا كه وی علت این عجله و پاسخ ندادن به پرسش ها را حضور در جلسه دولت عنوان كرد.
**حضور جلیلی و عدم پاسخگویی به پرسش درباره برجام
به غیر از اعضای تیم هسته ای كشورمان برخی افراد تیم سابق هسته ای نیز در این مراسم ترحیم حضور یافتند كه یكی از آنها سعید جلیلی بود.
او هم در پاسخ به این پرسش رسانه ها كه آیا شما یكی از اعضای كمیته نظارت بر برجام هستید؟ گفت: من در این مورد مصاحبه نمی كنم و به سرعت از كنار اصحاب رسانه دور شد.
جلیلی تنها به یكی از پرسش ها كه درباره مرحوم ركن آبادی و منش اخلاقی این مهاجر الی الله بود پاسخ گفت.

**عراقچی در تیررس خبرنگاران
عباس عراقچی رییس ستاد پیگیری اجرای برجام از جانب خبرنگاران پرسش باران شد و دقایقی چند در سرمای پاییزی به سوالات جواب داد.
وی درباره موضوعاتی نظیر برجام، پی ام دی، صحبت های اخیر آمانو و آینده برجام توضیحاتی را برای اصحاب رسانه بیان كرد.

**عجله حداد برای رسیدن به شاگردان
غلامعلی حداد عادل هم خود را به مراسم ترحیم ركن آبادی رساند و به سرعت مسجد را ترك كرد تا به كلاس دانشگاهی اش برسد و میزان عجله اش گواهی بر اهمیت زیاد قائل شدن او به سر وقت رسیدن به كلاس شاگردان بود.

**حضور پررنگ دانشجویان در مراسم ترحیم ركن آبادی
در جمع حاضر افراد زیادی از مسوولان دیده می شدند اما دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) و سایر جوانان نیز حضور پررنگی در مراسم داشتند.

**اسامی برخی شركت كنندگان
حجت‌الاسلام سیدرضا اكرمی، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم، سلطانیه نماینده سابق ایران در آژانس بین‌المللی اتمی، كمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی، محمدعلی ابطحی، منوچهر متكی، عزت الله ضرغامی، آیت الله حسینی بوشهری، آیت‌الله باقری كنی، علی باقری، محمود دعایی، سعید اوحدی، جواد شمقدری و ... نیز در این مراسم حضور داشتند.

**حضور جانباز آسایشگاه ثارالله
یكی از جانبازان قطع نخاع آسایشگاه ثارالله به هرطریقی بود، خود را به مراسم ترحیم ركن آبادی رساند.
این جانباز كه باید روی ویلچر خود به صورت نیمه دراز كش باشد و حتی توانایی نشستن بر روی این صندلی ها را ندارد از ابتدا تا انتهای مراسم عكس مرحوم ركن آبادی را در دست گرفته بود و ارادت خود را به مهاجر الی الله ابراز داشت.
در این مراسم حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی دادستان كل كشور سخنرانی كرد.
مداحی و مرثیه سرایی ذاكرین اهل بیت از دیگر قسمت های این مراسم ترحیم بود كه یاد تمامی شهدای حادثه منا گرامی داشته شد.
پیكر مرحوم ركن آبادی كه در فاجعه منا دیدار حق را لبیك گفته بود هفته گذشته و بعد از شناسایی به كشور بازگردانده شد و روز جمعه گذشته در تهران تشییع و در امامزاده پنج تن به خاك سپرده شد.
سیام**7261**3070 /1449