خانه شطرنج در دانشكده صنعت و معدن خاش راه اندازی شد

زاهدان - ایرنا - با هدف تقویت روحیه نشاط و بالا بردن قوه تفكر، تمركز و تقویت حافظه در دانشجویان نخستین خانه شطرنج در دانشكده صنعت و معدن خاش راه اندازی شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان خاش روز یكشنبه در آیین افتتاح خانه شطرنج با قدردانی از توجه مسئولان دانشكده صنعت و معدن در این شهرستان به مباحث فرهنگی و ورزشی گفت: ورزش شطرنج ابزاری مهم برای تقویت توانایی های مغزی محسوب می شود كه در سطح كشور از اهمیت خاصی برخوردار است.
عبدالغفور قلندرزهی با اشاره به فواید بازی شطرنج اظهار داشت:این ورزش سبب تقویت حافظه،جلوگیری از آلزایمر، بالا رفتن تمركز و خلاقیت در افراد می شود.
وی بیان كرد: توجه به مباحث كوهنوردی، پیاده روی، انجام ورزش های همگانی و صبحگاهی، شطرنج و بازی های فكری كه برای افراد هزینه زیادی ندارند به بالا بردن شاخص های سلامت و نیز توسعه فعالیتهای ورزشی در جامعه كمك می كند.
قلندرزهی گفت:در یك سال از فعالیتهای دانشكده صنعت و معدن خاش شاهد انجام فعالیتهای خوبی در رشته های مختلف از جمله كوهنوردی بوده ایم و هم اینك ورزش شطرنج نیز می تواند در تامین سلامت جسمی، روحی و روانی دانشجویان تاثیر گذار باشد.
مسئول امور فرهنگی دانشكده صنعت و معدن خاش نیز با اشاره به ظرفیت های بالقوه دانشجویان این دانشكده در زمینه شطرنج بیان كرد: امور فرهنگی دانشكده با همكاری اداره ورزش و جوانان اقدام به راه اندازی خانه شطرنج كرده كه با استقبال دانشجویان رو به رو شد.
مرتضی تمندانی هدف از راه اندازی این مكان ورزشی را كمك به رشد و ارتقاء این رشته جذاب و ترویج بازی های فكری در بین دانشجویان عنوان كرد.
خاش در 185 كیلومتری جنوب زاهدان مركز سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7310 / 6081