۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۹:۳۷
کد خبر: 81859238
۰ نفر
مانور زلزله و ايمني در ميامي برگزار شد

ميامي - ايرنا- همزمان با سراسركشور ، مانور زلزله و ايمني روز يك شنبه در 83 مدرسه شهرستان ميامي برگزار شد.

به گزارش ايرنا، اين هفدهمين مانور سراسري زلزله و ايمني مدارس استان سمنان است كه با هدف آشنايي دانش آموزان با زلزله و خطرات آن و نحوه كاهش خسارات ناشي ازآن برگزار شد.
مديرآموزش و پرورش شهرستان ميامي در آئيني كه به اين مناسبت در دبيرستان پسرانه شهيد هاشمي نژاد برگزار شده بود گفت:اين مانور به مناسبت هشتم آذر ماه روز ايمني و زلزله در مدارس برگزار شد.
عباس صائمي افزود: باتوجه به اينكه ايران بر روي خط زلزله قرار گرفته بايد هر لحظه آمادگي مواجهه با آن را داشت.
وي با تاكيد بر اهميت آموزش‌ها افزود: آموزش‌هايي كه در محيط مدارس ارائه مي‌شود، در آينده براي دانش آموزان كاربردي و مثمر ثمر خواهد بود.
صائمي با بيان اينكه زلزله كمتر از يك دقيقه اتفاق مي افتد،بيان داشت: كساني كه در اين حادثه جان پناه مناسب را انتخاب كرده ودر جاهاي بدون خطر بتوانند پناه بگيرند، دراين حادثه طبيعي جان خود را نجات خواهند داد.
مديرآموزش و پرورش شهرستان ميامي دانش آموزان را سرمايه ملي وآينده سازان كشور خطاب كرد و از آنها خواست موارد ايمني را ياد گرفته و به خانواده خود منتقل كنند تا در شرايط بحران جان خود رانجات دهند.
سرپرست جمعيت هلال احمر شهرستان ميامي هم هدف از برپايي اين مانور را آموزش، آگاه سازي و بالا بردن توان امدادي و نجات جان مصدومان در لحظه هاي بحراني عنوان كرد.
جواد رضاپور افزود:حفظ آمادگي كليه سازمان هاي دخيل در بحران ،خدمات وامدادرساني به موقع مصدومين وكساني كه درگير اين حادثه هستند از ديگر اهداف اين مانور است.
وي آمادگي كليه نيروهاي جمعيت هلال احمر و ديگر دستگاه ها را خوب ارزيابي كرد وگفت: تعداد 12نفر از نيروهاي اين جمعيت در اين مانور حضور داشتند كه از اين نيروها برخي در امداد و نجات و رهاسازي مصدومين از زير آوار وهمچنين برخي درجهت برپايي چادر اسكان ودرمانگاه اضطراري در تلاش بودند.
رضاپوربابيان اينكه همزمان با اين مانور در دبيرستان دخترانه معلم با حضور30 دانش آموز طرح دادرس برگزار شد، افزود: يكي از رويكردهاي جمعيت هلال احمر پيشگيري از حوادث بويژه براي دانش آموزان است كه تاكنون در برخي از آموزشگاه ها كلاس‌هاي آموزشي برگزار شده است و در مابقي مدارس نيز اجراي خواهد شد.
6167