70درصد نیروهای دولت یازدهم در استان از جامعه ایثارگران می باشند

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت:70درصد نیروهای به كارگیری شده استان خراسان شمالی در دولت یازدهم از جامعه ایثارگران است.

به گزارش ایرنا از اداره كل روابط عمومی استانداری؛سید علی اكبر پرویزی در همایش نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر خراسان شمالی اظهار داشت:باتوجه به اینكه دولت یازدهم از ابتدای استقرار خود به موضوع به كارگیری نیروهای جامعه ایثارگری و شاهد اهمیت نشان داده لذا ما نیز در جذب این نیروها از هیچ تلاشی دریغ نكرده ایم.
به گفته وی ، :در دولت گذشته 650 هزار نفر وارد سیستم دولتی شدند كه اگر از این تعداد 50 درصد سهمیه را به جامعه ایثارگران اختصاص می دادند می توانستیم شاهد به كارگیری ایثارگران و فرزندان شاهد تحصیلكرده در تمامی بخش ها و حوزه ها باشیم.
پرویزی تصریح كرد:هیچ سهمیه ای از جامعه ایثارگران در این مدت دوسال حذف نشده و 32درصد سهمیه جذب حتی بیشتر از سهمیه اعلام شده را به ایثارگران و فرزندان شاهد اختصاص دادیم.
وی با تاكید براینكه توجه به نیروی انسانی توانمند از دغدغه های اصلی ماست، خاطرنشان كرد: تمام اختیارات جذب نیرو در اختیار استاندار نیست و ما برای استخدام حتی یك نفر خارج از بحث قانونی آن باید پاسخگو باشیم بنابراین اختیار تام در موضوع استخدامی ها نداریم.
پرویزی تصریح كرد: اگر مدیری در استان فرزندان و یااقوام خود را با رابطه استخدام كرده باشد ظرف كمتر از یك هفته مدیر مربوطه عزل خواهد شد .
وی بیان كرد: نخبگان باید با انجام كارها و فعالیت های تخصصی خود در سطح جامعه به توسعه این استان كمك كنند و از سوی دیگر باید بدانند كه برای برآورده شدن انتظارات و تصمیمات ضروری خود شرایط اكنون كشور را نیز درنظر بگیرند.
وی افزود:اینكه در برخی مواقع گفته می شود كه مسوولان به فكر نبوده و كم كاری كرده اند این بی انصافی است چرا كه تمام تلاش مدیران حل مشكلات است و باید تلاش كنیم خواسته های خود را منطبق با شرایط كشور درنظر بگیریم.
استاندار خراسان شمالی به مساله اقتصاد مقاومتی نیز اشاره كرد و گفت:اقتصاد مقاومتی را نمی توان با شعار اجرایی كرد بلكه تنها راه شكل گیری اقتصاد مقاومتی در جامعه كار، تلاش و وحدت نظر است و از سوی دیگر نیز باید در رفتارها و گفتار خود نیز اصلاح اساسی انجام دهیم.
سید علی اكبر پرویزی خاطرنشان كرد:با توجه به اینكه شرایط برای جامعه ایثارگران به مراتب سخت تر است اما این افراد می توانند به تداوم نظام و رابطه مناسب با مردم اهتمام بیشتری نشان دهند.
وی همچنین به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران نیز اشاره كرد و اظهار داشت:قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران با اینكه در دولت قبل تصویب شد اما ابلاغ نشد و برای نخستین بار در دولت یازدهم اجرایی شد كه امیدواریم این قانون به طور كامل اجرایی شود و شاهد تامین حداقل های ایثارگران در استان و كشور باشیم.
س1744