پافشاری رژیم صهیونیستی برای قانونی كردن اجرای تبعیض نژادی در فلسطین اشغالی

تهران – ایرنا – یك روزنامه رژیم صهیونیستی روز یكشنبه نوشت كه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم قصد دارد قانون تبعیض آمیز «اسراییل كشور یهودی» را در كنست (پارلمان) به تصویب برساند.

به گزارش خبرگزاری فلسطین الیوم به نقل از روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت، بر اساس این قانون، از این پس فلسطین اشغالی، تنها برای قوم یهود خواهد بود و سایر اقوام در این سرزمین های اشغالی، شهروند درجه دو محسوب خواهند شد.
این قانون در واقع موجب تبعیض ن‍ژادی میان شهروندان عرب كه 20 درصد جمعیت سرزمین های اشغالی را تشكیل می دهند و صهیونیست ها، خواهد شد.
نتانیاهو دستور داد تا صاحی هنگبی عضو پارلمان رژیم صهیونیستی به بررسی پیش نویس قانون «اسراییل كشور یهودی» برای ارایه به كنست (پارلمان) و تصویب آن بپردازد.
پیش نویس این قانون كه قرار است به صورت لایحه به كنست رپیم اشغالگر قدس ارایه شود، هنوز به صورت رسمی تدوین نشده است.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی درحالی امروز از ارایه این لایحه به كنست سخن گفت كه از آغاز انتفاضه سوم فلسطین در ماه اكتبر سال جاری، تاكنون 104 فلسطینی به شهادت رسیده و هزاران نفر دیگر زخمی شده اند.
سرزمین های اشغالی از ابتدای ماه اكتبر (9 مهر) صحنه اعتراض های گسترده فلسطینیان به سیاست های تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی در قبال مسجدالاقصی و بیت المقدس اشغالی بوده كه این دور تازه قیام فلسطینی ها علیه رژیم صهیونیستی به انتفاضه سوم یا انتفاضه قدس معروف شده است.
خاورم**9365**1486**1010