اسرائیل محوربحران های درمنطقه/ تروریسم با حمایت غرب و پول سعودی ایجاد شده است

بیروت – ایرنا – شیخ نعیم قاسم معاون دبیركل حزب الله لبنان تاكید كرد كه « اسرائیل محور بحران های در منطقه است و در تجاوزگری ها و اشغال سرزمین ها مورد حمایت آمریكا و غرب است».

به گزارش ایرنا، شیخ نعیم قاسم روز یكشبنه در دیدار با اعضای هیات بین المللی برای همبستگی با سوریه و لبنان در جنگ علیه تروریسم ، خاطرنشان كرد كه غرب و آمریكا از تروریست های تكفیری حمایت كرده اند تا برای تضمین امنیت اسرائیل ، منطقه به ویژه سوریه را ویران و تخریب كنند.
وی تصریح كرد: غرب كه مدعی جنگ علیه تروریسم تكفیری است، دروغ می گوید زیرا گروه های تروریستی تكفیری به ویژه داعش در موصل عراق و رقه سوریه همچنان به تخریب ، ویران كردن و دزدی ادامه می دهند.
معاون دبیركل حزب الله اظهارداشت كه واقعیت این است، گروه های تروریستی تكفیری به ویژه داعش با كمك آمریكا و غرب، پول های سعودی و قطر و تسهیلات و امكانات تركیه ایجاد شده و به جنایات خود ادامه می دهند.
شیخ نعیم قاسم با بیان این كه« آیا عقل می پذیرد بمباران داعش توسط ائتلاف غرب در یك سال و نیم بدون فائده باشد؟»، خاطرنشان كرد: این در حالی است كه بمباران داعش توسط روسیه تنها در مدتی كوتاه این گروه را سردرگم كرده و تعدادی زیادی از عناصر آن به هلاكت رسیده اند و این بهترین دلیل است كه غرب از داعش حمایت می كند.
وی گفت:صاحب حق و زمین هستیم و ملت در كنار ما قرار دارد و فلسطین و سوریه متعلق به مردم آن هستند.
معاون دبیركل حزب الله افزود: بحران سوریه پنج سال طول كشیده اما مقاومت و پایداری همچنان حرف اول را می زند.
شیخ نعیم قاسم تصریح كرد: امیدواریم حرف نهایی را در آینده ملت ها و نه نظام های فاسد منطقه ای، غرب توطئه گر و اسراییل متجاوز بزنند، زیرا سوریه و فلسطین متعلق به ملت آنها است و این دو ملت باید تصمیم بگیرند.
وی با بیان این كه ملت فلسطین در خط مقدم نبرد آزاد سازی كشورشان از اشغال صهیونیست ها قرار دارند، خاطرنشان كرد كه لبنان، ابزار دست كشورهای دیگر نیست و مقاومت تا پیروزی نهایی ادامه خواهد یافت ، ان شاء الله تعالی.
معاون دبیركل حزب الله با تشكر از این هیات بین المللی همبستگی با سوریه و لبنان، ابراز امیدواری كه این روحیه بین همه ملت های غربی ایجاد و تقویت شود تا بر حاكمان و سیاست مداران خود اعمال فشار كنند.
مایرید ماگوایر انگلیسی برنده جائزه نوبل، نماینده وزارت عدل و صلح واتیكان، نماینده اطلاع رسانی پاتریكیه ارتدوكس روسیه و رییس حزب دموكرات های بلژیك از جمله اعضای این هیات هستند.
اعضای این هیات 16 نفری همبستگی خود را با سوریه و لبنان در رویارویی با تروریسم اعلام و تاكید كردند كه مبارزه با تروریسم به تقویت و گسترش صلح و ثبات د منطقه منجر می شود.
براساس این گزارش، اعضای این هیات همچنین با حضور در محل انفجارهای تروریستی انتحاری در منطقه برج البراجنه ضاحیه جنوبی بیروت ضمن اعلام همبستگی با ملت لبنان، با روشن كردن شمع و نثار تاج گل به شهدای این جنایت هولناك كه گروه تروریستی تكفیری داعش مسئولیت آن را برعهده گرفته است، ادای احترام كردند.
اعضای این هیات كه از سوی حسین الحاج حسن وزیر صنعت لبنان همراهی می شدند، با دعوت گریگوریس سوم لحام به لینان سفر كرده اند ، این جنایت هولناك تروریستی را محكوم كردند.
اعضای این هیات كه بیشتر آنها از فعالان صلح در كشورهای آمریكا، انگلیس، فرانسه و روسیه هستند، با حضور در بیمارستان رسول اعظم(ص) بیروت با مجروحان انفجارهای تروریستی منطقه برج البراجنه دیدار و با آنها ابراز همدردی و همبستگی كردند.
در انفجارهای تروریستی انتحاری ضاحیه جنوبی بیروت، 44 انسان بی گناه شهید و بیش از 240 تن زخمی شدند.
خاورم ** 1324