نهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آرد و نان 15آذرماه در تهران برگزار می شود

تهران- ایرنا- رئیس انجمن نان های صنعتی استان تهران از برگزاری نهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آرد و نان از 15 تا 18 آذرماه امسال در محل برگزاری نمایشگاه های دائمی بین المللی تهران با حضور 31 شركت خارجی خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، مهدی خان محمدی افزود: این نمایشگاه با هدف فرهنگسازی، اصلاح الگوی تولید و مصرف آرد و نان، افزایش سطح فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری در صنعت آرد و نان، حمایت از احداث و توسعه واحدهای تولیدی نان صنعتی در كشور برگزار می شود.
وی، حركت سازمان یافته بخش خصوصی در زنجیره تولید و تامین مواد اولیه تولید نان، بسترسازی برای ارائه حداكثر ظرفیت ها و توانمندی های شركت های داخلی در عرصه ماشین آلات صنایع مرتبط با صنعت آرد و نان را از دیگر اهداف این نمایشگاه برشمرد.
به گفته وی، این نمایشگاه در فضایی به وسعت 11 هزار متر مربع با حضور 136 شركت داخلی و خارجی برپا می شود.
خان محمدی افزود: حضور شركت های خارجی در این نمایشگاه 120 درصد و شركت های داخلی حدود 30 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.
وی اظهار داشت: 31 شركت خارجی از كشورهای آلمان، تركیه، یونان، ایتالیا، بلاروس، فنلاند و كره جنوبی در این نمایشگاه شركت می كنند.

** رشد كیفیت و فروش نان در گرو آزاد سازی قیمت ها
رئیس انجمن نان های صنعتی استان تهران گفت: در 9 ماه گذشته قیمت آرد نانوایی های صنعتی، حجیم و نیمه حجیم، آزاد شد كه همین امر رشد قابل توجهی در كیفیت و فروش این محصولات داشته است به طوری كه فروش برخی نانوایی های صنعتی بین 20 تا 38 درصد رشد را نشان می دهد.
به گفته وی، در صورت آزادسازی نرخ آرد نانوایی های سنتی، به طور حتم با كیفیت بیشتر نان مواجه خواهیم شد.
خان محمدی درباره تعیین تكلیف اراضی واگذار شده به واحدهای تولیدی نان صنعتی در سال های گذشته نیز گفت: در یك زمانی برای واحدهای تولیدی پنج تنی نان صنعتی، دولت كمك و تسهیلاتی ارائه داد به طوری كه متقاضیان زمین رایگان و تسهیلاتی برای ساخت و ساز دریافت كردند و در همین زمینه، زمین شهری نیز همكاری های خوبی در این بخش داشت.
وی ادامه داد: همچنین متقاضیانی كه دارای زمین بودند نیز توانستند بدون پرداخت عوارض به شهرداری، تسهیلاتی را برای ساخت و ساز واحدهای تولید پنج تنی نان صنعتی دریافت كنند اما متاسفانه تسهیلات دریافت شده در اراضی تعیین شده هزینه نشد و یا تغییر كاربری داده و به مكان های دیگری واگذار شد.
خان محمدی ادامه داد: ممكن است در هر طرحی تقلب هایی صورت گیرد تا طرح به شكل مناسبی اجرا نشود؛ براین اساس مكاتباتی با وزارت صنعت، معدن و تجارت داشتیم تا در نهایت دولت در این زمینه پاسخگو باشد.
رئیس انجمن نان های صنعتی استان تهران افزود: اتحادیه نانوایان نیز در این زمینه خواهان پیگیری و تعیین تكلیف وضعیت زمین های واگذار شده پنج تنی است.
وی در خصوص احداث واحدهای 20 تنی نان صنعتی نیز گفت: در این طرح نیز قرار بود 10 واحد نان سنتی تجمیع و به یك واحد 20 تنی تبدیل شود.
خان محمدی گفت: معتقدیم این امر سبب افزایش تجدید نظارت ها و ارتقای كیفیت نان می شد اما متاسفانه این طرح نیز با مشكلاتی مواجه شد.
رئیس انجمن نان های صنعتی استان تهران درباره سرطان زا بودن نان هایی كه به شكل مستقیم حرارت می بینند نیز گفت: در حال حاضر نان های سنتی با حرارت مستقیم پخته می شوند اما با تبدیل سیستم حرارتی نانوایی های سنتی از گازوئیلی به گازسوز، بخشی از این مشكلات برطرف شده است.
وی ادامه داد: در صورتی كه ماشین آلات حرارت غیرمستقیم در نانوایی های سنتی به كار گرفته شود بخش دیگری از این مشكلات نیز برطرف می شود.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره ضایعات 30 درصدی نان نیز گفت: تاكنون ضایعات 30 درصد نان اثبات نشده است اما می توانیم بگوئیم كه نان صنعتی برش شده دارای ضایعات صفر است.
وی اضافه كرد: بیشترین ضایعات نان مربوط به نان های سنتی از جمله نان لواش می شود.
خان محمدی درباره مصرف مواد نگهدارنده در نان های صنعتی نیز گفت: مصرف مواد نگهدارنده در نان های صنعتی منعی ندارد اما به دلیل عدم اندازه گیری مناسب آن در پخت نان، تاكید داریم كه از مواد نگهدارنده در نان های صنعتی استفاده نكنند، بلكه باید نان صنعتی با مهارت نانوایی، ماشین آلات مدرن و آنزیم های خوراكی عمر طولانی تری داشته باشند.
قاسم زراعتكار رئیس اتحادیه نانوایان سنتی نیز در این مراسم درباره مصرف جوش شیرین گفت: جوش شیرین در 84 كالای مصرفی مردم استفاده می شود اما باید به اندازه لازم در پخت نان به كار گرفته شود.
وی تاكید كرد: همه نانوایی های تهران از جوش شیرین در پخت نان استفاده می كنند.
اقتصام ** 9186**1540** 2023