۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۹:۲۲
کد خبر: 81859218
۰ نفر
درمان جدید واریس نخستین بار درجهان درشیراز

شیراز-ایرنا- رییس بخش جراحی عروق بیمارستان نمازی شیرازگفت: برای نخستین بار در جهان با روش جدید ، درمان واریس اندام تحتانی به صورت سرپایی و درمان تورم لنفاوی در این بیمارستان انجام شد.

به گزارش دریافتی روز یكشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شیراز، دكتر حسین حجتی افزود: در روش جدید برای درمان واریس اندام تحتانی به صورت سرپایی، سیاهرگ ها با بی حسی موضعی و انجام داپلر رنگی در چند نقطه بسته و پیچانده می شوند.
وی هزینه درمانی این روش را حداقل یك هشتم روش های پیشین بیان كرد و گفت: در این روش جدید، بیمار نیازی به كاتترهای گران و دستگاه های لیزر یا رادیوفركانسی (RF) ندارد.
به گفته حجتی در این شیوه درمان امكان بازگشت یا عود بیماری بسیار كمتر است و نبود آسیب دیدگی پوست و عصب از دیگر نكته های مثبت این روش درمانی محسوب می شود.
رییس بخش جراحی عروق بیمارستان نمازی شیراز بیان كرد: روش جدید دیگری هم برای درمان تورم لنفاوی در بیمارستان نمازی شیراز انجام شده كه این روش با ایجاد تونل زیرجلدی، گذاشتن كاتتر مخصوص و وصل كردن كاتتر به داخل پریتوان انجام می شود.
این پزشك جراح با بیان اینكه این روش درمان به نام Shiraz-Hodjati-method نامگذاری شده است، گفت: نتیجه رضایت بخش این روش درمانی بر سایر روش ها برتری دارد زیرا آسیب دیدگی بافت ها در آن كمتر و دوره نقاهت هم كوتاه تر است.
6113/6060 /6118