۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۹:۲۱
کد خبر: 81859217
۰ نفر
لاریجانی: زمینه انتقال زائران اربعین حسینی فراهم شود

آبادان- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی با توصیه به دست اندركاران اربعین به ویژه وزارت امور خارجه مبنی بر فراهم شدن زمینه انتقال زائران اربعین حسینی، گفت: تحقق این هدف، زمینه گسترش روابط ایران و عراق را بیش از گذشته فراهم می كند.

به گزارش ایرنا، علی لاریجانی عصر یكشنبه در نشست هماهنگی ستاد اربعین استان خوزستان در مرز بین المللی شلمچه با حضور استاندار خوزستان، جمعی از فرمانداران و اعضای مجمع نمایندگان استان، از آیین پیاده روی اربعین به عنوان كار بزرگ و عاملی برای همبستگی مردم ایران و شیعیان یاد كرد.
وی به بازدید امروز خود از زیرساخت های مرز شلمچه و مهران برای خدمت رسانی به زائران اربعین اشاره كرد و افزود: در این سفر، اوج علاقه و عشق به اهل بیت(ع) را در طیف های مختلف مشاهده كردم و این مهم، سرمایه اجتماعی بزرگ برای همه ایرانیان است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش با بیان عشق و علاقه دوستداران اهل بیت به ویژه ارادتمندان به امام حسین(ع) از جای جای جهان برای زیارت قبر آن حضرت، افزود: در مرزهای ایران، زیرساخت های مناسبی برای خدمت رسانی به زائران فراهم شده و این مهم، بیانگر آن است كه مسئولان دستگاه های اجرایی با مشاركت مردم، اقداماتی فراتر از وظیفه سازمانی برای ساماندهی و آسان شدن تردد زائران اربعین انجام داده اند.
وی افزود: امكانات خوبی از سوی سازمان منطقه آزاد اروند و استانداری خوزستان و دیگر دستگاه های مرتبط ارائه شده و حضور مردم و غرفه‌های خدمت‌رسانی نیز، متنوع بود و به همین دلیل مسیر راحت‌تری در شلمچه برای زائران ایجاد شده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش با تجلیل از همكاری دستگاه های اجرایی در خدمت به زائران اربعین و مشاركت مطلوب مردم و هیات های مذهبی در این زمینه، گفت: مردم نیز، خودجوش از زائران امام حسین(ع) پذیرایی می كنند.
لاریجانی در ادامه سخنانش تاكید كرد: لازم است، با همكاری بیشتر دستگاه های اجرایی، كیفیت خدمات ارائه شده به زائران در سال های آینده افزایش یافته و خدمات بهتری به زائران ارائه شود.
به گزارش ایرنا، رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یكشنبه) به منظور بازدید از اقدامات انجام شده در حوزه تسهیلات زوار اربعین و نحوه خدمات رسانی به زائران در پایانه مرزی مهران وارد استان ایلام شد.
لاریجانی در سفر خود به ایلام، در بازدید از پایانه مرزی مهران و نحوه خدمات دهی به زائران اربعین حسینی، از نزدیك با روند اجرایی خدمات رسانی در پایانه مرزی مهران آشنا شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی پس از آن، ایلام را به مقصد آبادان در استان خوزستان ترك كرد.
دو مرز شلمچه و چذابه در استان خوزستان و مهران در استان ایلام از مبادی زمینی تردد زائران اربعین حسینی است.
3015/6125/1772