۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۵۸
کد خبر: 81859180
۰ نفر
اولين شهيد مدافع حرم جنوب كرمان در رودبار تشييع شد

جيرفت - ايرنا - پيكر مطهر پرويز بامري پور اولين شهيد مدافع حرم حضرت زينب (س) جنوب استان كرمان روز يكشنبه در شهرستان رودبار جنوب تشييع و در زادگاهش شهر زهكلوت بخش جازموريان به خاك سپرده شد.

به گزارش ايرنا، امام جمعه جازموريان در اين آيين گفت: در طول تاريخ خطراتي رخ مي هد كه براي دفع اين خطرات و حفظ ارزش هاي اسلامي عده اي بايد در ميدان نبرد حضور يابند و از جان خود بگذرند تا ارزش هاي اسلامي و اسلام زنده بماند.
حجت الاسلام محمد محمدنور افزود: شهادت مدافع حرم كه فرزندي از ديار آفتاب و محروم جازموريان است را به همه مردم جنوب كرمان و اين منطقه تبريك و تسليت عرض مي كنم.
وي بيان كرد: شهيد پرويز بامري پور از كساني بود كه احساس تكليف كرد و در ميدان نبرد حضور يافت و از حرم حضرت زينب (س) دفاع كرد و به دشمن فهماند كه نمي تواند در مقابل اسلام عرض اندام كند.
وي گفت: شهادت اين شهدا شباهت نزديكي به شهادت شهداي كربلا دارد زيرا شهداي كربلا براي حفظ ارزش هاي اسلامي و دفاع از امام حسين (ع) و حضرت زينب (س) و يارانش به شهادت رسيدند و اين شهدا نيز براي دفاع از حرم حضرت زينب (س) شهيد شدند.
امام جمعه جازموريان با بيان اين كه داعش و تكفيري ها براي فتح سوريه و دمشق كمر همت بسته بودند خاطرنشان كرد: وظيفه هر مسلمان است كه مقابل اين تكفيري ها بايستد و نگذارد به مردم مظلوم سوريه ظلم روا شود.
وي اظهار كرد: دشمن و غرب براي نابودي اسلام برنامه ريزي كرده است و سياست آنها اين است كه مسلمانان را به جان هم بيندازند و از اين مسئله سود ببرند.
حجت الاسلام محمدنور با اشاره به حضور مردم محروم زهكلوت و بخش جازموريان در مراسم تشييع شهيد مدافع حرم گفت: مسئولان به اين مردم توجه داشته باشند زيرا اين مردم در اوج محروميت بسر مي برند اما دفاع از اسلام و حرم معصومين را فراموش نمي كنند.
آئين تشييع شهيد بامري پور پس از ورود پيكر شهيد به منزل پدري و وداع والدين و بستگان از ورودي شهر زهكلوت بر روي دستان مردم ولايي اين شهر آغاز شد.
شهيد پرويز بامري پور چندي پيش در دفاع از حرم حضرت زينب (س) به درجه رفيع شهادت نائل آمد.
اين شهيد والامقام 21 سال سن داشت و در يك خانواده پر جمعيت در روستاي حسين آباد بخش جازموريان از توابع شهرستان رودبار جنوب زندگي مي كرد.
جازموريان در فاصله 70 كيلومتري مركز شهرستان رودبار جنوب واقع شده است.
7438/3028 /1596