رييس سازمان تبليغات اسلامي بر تقويت حركت خودجوش زائران اربعين تاكيد كرد

اهواز- ايرنا- رييس سازمان تبليغات اسلامي بر تقويت حركت خودجوش زائران اربعين حسيني در سال هاي آينده تاكيد كرد.

حجت الاسلام سيد مهدي خاموشي روز يكشنبه در حاشيه بازديد از پايانه مرزي چذابه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا كيفيت ارائه خدمات به زائران اربعين حسيني را نسبت به سال گذشته بهتر ارزيابي كرد و گفت: از تمامي هيات هاي مذهبي و موكب داراني كه در اين ايام به زائران اربعين خدمت رساني كرده و اين حماسه را آفريدند قدرداني مي كنم.
وي به اقدام هاي موثر وزارت كشور در زمينه تسهيل صدور رواديد براي زائران اربعين حسيني اشاره و اظهاركرد: وزارت كشور از نظر تسهيل در صدور رواديد و عبور زائران از مرز اقدامات خوبي را در دستور كار قرار داد و زائران امسال با شرايط بهتري به مرزها مراجعه كردند.
رييس سازمان تبليغات اسلامي به افزايش تعداد موكب ها (محل هاي پذيرايي )در ايام اربعين اشاره كرد و افزود: ميزان موكب ها امسال چندين برابر شده است و تعداد زيادي نيز بايد براي سال آينده ساماندهي شوند و از نظر جغرافيايي به آنها سهم منطقه اي داده شود.
وي بيان كرد: سازماندهي هيات هاي مذهبي در مرزها يكي از اقدامات خوبي بود كه سازمان تبليغات اسلامي امسال انجام داده است و مسئولان نيز بيش از 20 روز است كه در مرزها حضور دارند و اين وعده را دادند كه موكب ها را تا 16 آذر ماه داير نگه دارند.
حجت الاسلام خاموشي با بيان اين كه بيش از 300 روحاني در كشور عراق بين نجف و كربلا سازماندهي شده اند گفت: اقامه نماز جماعت، پاسخ گويي به مسايل شرعي و شبهات مذهبي در عراق از ديگر اقدامات خوب سازمان تبليغات اسلامي بود كه در اين ايام در دستور كار قرار گرفت.
وي با تاكيد بر رعايت نظافت و بهداشت موكب ها اظهار كرد: امسال باتوجه به برنامه هايي كه در دستور كار قرار گرفت بر رعايت بهداشت موكب ها در توزيع غذا و بهداشت گروهي زائران تاكيد شده و حضور روحانيون همراه با زوار نيز پيش بيني شده است.
رئيس سازمان تبيغات اسلامي گفت: امسال هماهنگي خوبي در بين سازمان ها و دستگاه هاي مختلف در داخل و خارج كشور صورت گرفت و اميدواريم اين حركت خود جوش مردمي را بتوانيم همچنان تقويت كنيم.
مرزهاي چذابه و شلمچه دو گذرگاه رسمي تردد زائران اربعين حسيني است.
تاكنون بيش از 650هزار زائر از طريق اين دو مرز زميني به شهرهاي مقدس نجف اشرف و كربلاي معلا مشرف شده اند.
7152/6065/1772/6064